Jak oduczyć psa szczekać w kojcu

Robisz co możesz, trenujesz z pieskiem, chodzisz na spacery, poświęcasz mu czas, ale jak tylko zostaje zamknięty w kojcu szczeka i wyje. Denerwuje w ten sposób sąsiadów i ciebie. Co jest przyczyną takiego zachowania? Jak rozwiązać tę sytuację?

Chodzisz z pieskiem na spacery, dajesz mu się porządnie wybiegać, zabawić, figlować a to znowu zaczyna się od początku. Wejdzie do kojca, zmęczony, ospały, naje się a następnie odżywa i zaczyna się koncert. Potrafi szczekać lub wyć całą noc. Może być wymęczony całym dniem, ale nic to nie pomaga. Nie możesz się dziwić sąsiadom, którzy nie mogą się porządnie wyspać, że chodzą rozdrażnieni. Co z tym?

 

Zrobiłeś co w twojej mocy?

W pierwszym rzędzie musisz zdać sobie sprawę czy swojemu psu na prawdę wystarczająco się poświęcasz. Zrobiłeś wszystko aby się porządnie wybiegał i zmęczył? Postaraj się wydłużyć spacer, chodź na specjalne place dla psów, pozwól popływać w wodzie. Jeśli to nie pomaga, szukaj przyczyny.

 

Zbyt duże skupienie na właścicielu

Przyniesiesz do domu szczeniaka lub pieska ze schroniska, jest ci smutno co go w życiu spotkało, poświęcasz mu całego siebie, pozwalasz mu spać u siebie w łóżku, spędzasz z nim całe dnie. Następnie nagle gdy podrośnie przenosisz go do kojca. Najczęściej jest to dla niego wielki szok.

Musisz być dla psa czuły, ale nie możesz dopuścić do zbyt wielkiego skupienia jego uwagi na tobie. Czasami to może być ciężkie, ale pieska nie bierz wszędzie ze sobą, pozwól mu zostać samemu. Jeśli chcesz aby był w kojcu spokojny i nie masz zamiaru później wpuszczać go do domu, musisz ustalić jasne zasady.

 

Zabawką nic nie popsujesz

Zapewnij pieskowi zabawkę w kojcuna rynku są dostępne różnego typu zabawki. Dobierz odpowiednią dla swojego psa, taką jaką najbardziej lubi i go zajmuje. Nie zawsze rozwiąże to problem, ale może okazać się pomocne.

 

Upewnij się, że pieska nic nie drażni

Sprawdź okolice kojca w nocy. Może się zdarzyć, że psa cały czas drażni np. poruszający się w okolicy jeż lub kot. Twój piesek nie może sobie z tym poradzić i tak stara się wyrazić swój niepokój.

Obroża antyszczekowa

Jednym z wariantów, które pomogły już wielkiej ilości właścicieli są antyszczekowe obroże. Obroża elektryczna wysyła korektę w reakcji na szczekanie psa. Może to być impuls, spray, ultradźwięk, dźwięk lub wibracja a nawet twoje nagranie głosowe. Obroży nie włączy żaden inny dźwięk. Jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. Najskuteczniejsze są obroże z impulsem, pamiętaj impuls nie może boleć psa! Ustawia się go zawsze poniżej progu bólu, pies w momencie szczekania ma tylko go delikatnie czuć.

 

Przemyśl jakie masz możliwości

Pokud je to možné a máte dostatek prostoru, zkuste pejskovi vyrobit výběh kolem kotce, aby se mohl protáhnout.

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, zapewni psu wybieg koło kojca, będzie mógł się trochę poprzeciągać i rozbiegać.

Jeśli nic nie pomaga, zastanów się czy twój piesek musi być na prawdę w nocy w kojcu. Być może uznasz, że nie ma takiej potrzeby, natomiast nie "żongluj" psem pomiędzy kojcem a domem, ponieważ nigdzie nie będzie miał wtedy swojego miejsca.

Twoje działanie powinno zależeć od przyczyny problemu. Niektóre psy w nocy zawsze są niespokojne i będą wyszukiwać obecności lub starać się komunikować z właścicielem. Inny wystarczą proste środki i problem jest rozwiązany. Bardzo ważne jest aby myśleć o swoim ulubieńcu, pamiętać o sąsiadach i ludziach przechodzących koło domu.



Podobne produkty

Ultradźwiękowa stacja antyszczekowa GoodLife DogSilencer MAX   Dostepne

1 107 zł

Patpet 772S   Dostepne

335 zł

Reedog No Bark Premium   Dostepne

394 zł

Patpet 258S   Dostepne

196 zł

Dogtrace d-mute small   Dostepne

276 zł

Patpet 772V   Dostepne

295 zł

Canicalm Sonic   Dostepne

315 zł

Canicalm Small   Dostepne

513 zł

Dogtra YS300   Dostepne

731 zł

BarkWise + pilot   Dostepne

790 zł

SportDog NoBark SBC-R-E   Dostepne

869 zł

E-Collar BP 504   Dostepne

968 zł

Dogtra YS600   Dostepne

968 zł

Dogtrace d-mute

335 zł

Canicalm First

315 zł