Instalacja elektrycznego ogrodzenia dla psa

Instalacja elektronicznego ogrodzenia dla psów:

* Nadajnik (centralka) musi być umieszczony w miejscu bezpiecznym, chronionym przed wodą i wilgocią. Toleruje zmiany temperatury (w zakresie warunków technicznych), ale zostanie zniszczony przez wnikanie wody.

* Zamontuj nadajnik na ścianie wewnętrznej w pobliżu gniazdka elektrycznego (220 V).

* Podłącz nadajnik do zasilacza sieciowego, podłączając kabel zasilacza do nadajnika i podłączając zasilacz do gniazdka sieciowego.

Instalacja drutu ogrodzenia dla psa:

Aby system działał, przewód musi być podłączony do nadajnika i tworzyć nieprzerwaną pętlę przewodu o przekroju 0,5-2,5 mm2 w zależności od długości pętli. Rozwiń przewód z nadajnika wokół swojej posesji. Aby przeprowadzić przewód z garażu, domu lub innego zadaszonego miejsca, w którym znajduje się nadajnik, przeprowadź go przez okno, drzwi lub w inny odpowiedni sposób. Drut można położyć na ziemi, płytko zakopać (np. na głębokość 5 cm) lub przymocować do istniejącego ogrodzenia lub ściany (w tym przypadku do maksymalnej wysokości 30 cm nad ziemią). Drutu nie wolno rozciągać, ponieważ może ulec uszkodzeniu poprzez zmianę długości w wyniku zmian temperatury.

Jeśli potrzebujesz więcej niż 100 m przewodu antenowego, musisz podłączyć do niego inny przewód o wymaganej długości za pomocą złączek lub w inny odpowiedni i bezpieczny sposób. Jeśli chcesz, aby pies mógł swobodnie przechodzić przez określone miejsce na Twojej posesji, przez które musisz poprowadzić przewód (na przykład między nadajnikiem znajdującym się w garażu a przewodem biegnącym po obwodzie Twojej posesji), owinąć wychodzący przewód wokół wchodzącego: skręcanie przewodów wokół siebie powoduje stłumienie sygnału, w efekcie obroża się nie aktywuje.

Nie kładź drutu pod kątem prostym w rogach, jeśli jest to możliwe, stwórz łagodny łuk. Gdy masz pętlę, a drugi koniec znajdzie się z powrotem przy nadajniku, zdejmij izolację z obu końców przewodu i przymocuj je do złącza nadajnika za pomocą dwóch śrub. Włóż złącze w odpowiednie miejsce na nadajniku.

Chorągiewki wizualizujące granicę:

Chorągiewki pozwolą psu zobaczyć strefę w której może się swobodnie poruszać oraz granice, których nie może przekraczać (jeśli przewód jest poprowadzony przez miejsce, w którym granica nie jest zdefiniowana naturalnie, np. żywopłot). Zalecamy umieszczenie oznaczeń na wewnętrznej krawędzi dźwiękowej strefy ostrzegawczej, wystarczająco blisko siebie. Gdy pies dobrze zapozna się z jego granicami, możliwe jest usunięcie chorągiewek.

Włączanie i wyłączenie elektronicznego ogrodzenia:

Centralka niewidzialnego ogrodzenia:

W zależności od modelu ogrodzenia urządzenie włączasz albo specjalnym przyciskiem na centralce albo obracając pokrętło szerokości stref na wyższe wartości. Pamiętaj aby podłączyć zasilacz do sieci a z drugiej strony podłączyć do centralki. Jeśli centralka wydaje sygnał dźwiękowy zwiększ wartość stref za pomocą pokrętła zlokalizowanego na centralce.

Odbiornik elektronicznego ogrodzenia (obroża):

Obroże włączasz za pomocą przycisku na obroży lub za pomocą magnesiku, który znajdziesz w zestawie. Pamiętaj aby po użyciu wyciągać baterię w ten sposób wydłużysz długość pracy na baterii. Większość urządzeń zasilana jest klasycznymi bateriami dzięki czemu działają na jednej baterii nawet do 12 miesięcy. Nie ma konieczności częstego ładowania jak w przypadku odbiorników na ładowarkę.

Wyłączenie ogrodzenia:

Pokud není přijímací obojek dlouhou dobu používán, měla by se z něj baterie vyjmout. Jestli chcete odvést psa ven z ohrazeného pozemku, sejměte mu přijímací obojek. Můžete také vypnout vysílač vypínačem do polohy „OFF“.

Jeśli obroża nie jest używana przez dłuższy czas, należy wyjąć baterię. Jeśli chcesz wyprowadzić psa z ogrodzonego terenu, zdejmij obrożę. Możesz również wyłączyć nadajnik, ustawiając wyłącznik zasilania w pozycji „OFF” lub po prostu odłączyć centralkę od zasilania.

Ustawienie szerokości stref (strefa ostrzegawcza i korekcyjna):

Możesz użyć nadajnika, aby zwiększyć lub zmniejszyć szerokość strefy ostrzegania i korekty, w zależności od długości i sposobu ułożenia przewodu antenowego. Strefa dźwiękowa w zależności od ogrodzenia może zaczynać się już 10 metrów od kabla a korekcyjna (impuls) 3 metry. Szerokość stref można regulować (zwiększać lub zmniejszać).Podobne produkty

iTrainer W227   Dostepne

493 zł

iTrainer HT-023   Dostepne

355 zł

Elektroniczne ogrodzenie dla psów PetSafe Basic   Dostepne

830 zł

Canifugue 2015   Dostepne

988 zł

Elektryczne ogrodzenie Canifugue   Dostepne

1 107 zł

PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów   Dostepne

1 126 zł

Canifugue Small dla kota   Dostepne

1 225 zł

PetSafe dla dużych psów   Dostepne

1 265 zł

Dogtra eF-3500   Dostepne

1 977 zł

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psa PetSafe   Dostepne

2 373 zł

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psów PetSafe Stay + Play   Dostepne

2 571 zł

Dogtrace d-fence 101

869 zł

Elektryczne ogrodzenie dla psa iTrainer TP16

750 zł

PetSafe Deluxe dla małych psów i kotów

1 344 zł