Instalacja elektrycznego ogrodzenia dla psa

Instalacja elektronicznego ogrodzenia dla psów:

* Nadajnik (centralka) musi być umieszczony w miejscu bezpiecznym, chronionym przed wodą i wilgocią. Toleruje zmiany temperatury (w zakresie warunków technicznych), ale zostanie zniszczony przez wnikanie wody.

* Zamontuj nadajnik na ścianie wewnętrznej w pobliżu gniazdka elektrycznego (220 V).

* Podłącz nadajnik do zasilacza sieciowego, podłączając kabel zasilacza do nadajnika i podłączając zasilacz do gniazdka sieciowego.

Instalacja drutu ogrodzenia dla psa:

Aby system działał, przewód musi być podłączony do nadajnika i tworzyć nieprzerwaną pętlę przewodu o przekroju 0,5-2,5 mm2 w zależności od długości pętli. Rozwiń przewód z nadajnika wokół swojej posesji. Aby przeprowadzić przewód z garażu, domu lub innego zadaszonego miejsca, w którym znajduje się nadajnik, przeprowadź go przez okno, drzwi lub w inny odpowiedni sposób. Drut można położyć na ziemi, płytko zakopać (np. na głębokość 5 cm) lub przymocować do istniejącego ogrodzenia lub ściany (w tym przypadku do maksymalnej wysokości 30 cm nad ziemią). Drutu nie wolno rozciągać, ponieważ może ulec uszkodzeniu poprzez zmianę długości w wyniku zmian temperatury.

Jeśli potrzebujesz więcej niż 100 m przewodu antenowego, musisz podłączyć do niego inny przewód o wymaganej długości za pomocą złączek lub w inny odpowiedni i bezpieczny sposób. Jeśli chcesz, aby pies mógł swobodnie przechodzić przez określone miejsce na Twojej posesji, przez które musisz poprowadzić przewód (na przykład między nadajnikiem znajdującym się w garażu a przewodem biegnącym po obwodzie Twojej posesji), owinąć wychodzący przewód wokół wchodzącego: skręcanie przewodów wokół siebie powoduje stłumienie sygnału, w efekcie obroża się nie aktywuje.

Nie kładź drutu pod kątem prostym w rogach, jeśli jest to możliwe, stwórz łagodny łuk. Gdy masz pętlę, a drugi koniec znajdzie się z powrotem przy nadajniku, zdejmij izolację z obu końców przewodu i przymocuj je do złącza nadajnika za pomocą dwóch śrub. Włóż złącze w odpowiednie miejsce na nadajniku.

Chorągiewki wizualizujące granicę:

Chorągiewki pozwolą psu zobaczyć strefę w której może się swobodnie poruszać oraz granice, których nie może przekraczać (jeśli przewód jest poprowadzony przez miejsce, w którym granica nie jest zdefiniowana naturalnie, np. żywopłot). Zalecamy umieszczenie oznaczeń na wewnętrznej krawędzi dźwiękowej strefy ostrzegawczej, wystarczająco blisko siebie. Gdy pies dobrze zapozna się z jego granicami, możliwe jest usunięcie chorągiewek.

Włączanie i wyłączenie elektronicznego ogrodzenia:

Centralka niewidzialnego ogrodzenia:

W zależności od modelu ogrodzenia urządzenie włączasz albo specjalnym przyciskiem na centralce albo obracając pokrętło szerokości stref na wyższe wartości. Pamiętaj aby podłączyć zasilacz do sieci a z drugiej strony podłączyć do centralki. Jeśli centralka wydaje sygnał dźwiękowy zwiększ wartość stref za pomocą pokrętła zlokalizowanego na centralce.

Odbiornik elektronicznego ogrodzenia (obroża):

Obroże włączasz za pomocą przycisku na obroży lub za pomocą magnesiku, który znajdziesz w zestawie. Pamiętaj aby po użyciu wyciągać baterię w ten sposób wydłużysz długość pracy na baterii. Większość urządzeń zasilana jest klasycznymi bateriami dzięki czemu działają na jednej baterii nawet do 12 miesięcy. Nie ma konieczności częstego ładowania jak w przypadku odbiorników na ładowarkę.

Wyłączenie ogrodzenia:

Pokud není přijímací obojek dlouhou dobu používán, měla by se z něj baterie vyjmout. Jestli chcete odvést psa ven z ohrazeného pozemku, sejměte mu přijímací obojek. Můžete také vypnout vysílač vypínačem do polohy „OFF“.

Jeśli obroża nie jest używana przez dłuższy czas, należy wyjąć baterię. Jeśli chcesz wyprowadzić psa z ogrodzonego terenu, zdejmij obrożę. Możesz również wyłączyć nadajnik, ustawiając wyłącznik zasilania w pozycji „OFF” lub po prostu odłączyć centralkę od zasilania.

Ustawienie szerokości stref (strefa ostrzegawcza i korekcyjna):

Możesz użyć nadajnika, aby zwiększyć lub zmniejszyć szerokość strefy ostrzegania i korekty, w zależności od długości i sposobu ułożenia przewodu antenowego. Strefa dźwiękowa w zależności od ogrodzenia może zaczynać się już 10 metrów od kabla a korekcyjna (impuls) 3 metry. Szerokość stref można regulować (zwiększać lub zmniejszać).Podobne produkty

Elektroniczne ogrodzenie dla psów PetSafe Basic   Dostepne

644 zł

Dogtrace d-fence 101   Dostepne

770 zł

Elektryczne ogrodzenie Canifugue   Dostepne

824 zł

Pet At School   Dostepne

895 zł

PetSafe dla dużych psów   Dostepne

1 075 zł

iTrainer HT-023   Dostepne

287 zł

iTrainer W227   Dostepne

413 zł

Elektryczne ogrodzenie dla psa iTrainer TP16   Dostepne

646 zł

Canifugue 2015   Dostepne

895 zł

Canifugue Small dla kota   Dostepne

931 zł

Elektryczne ogrodzenie dla psa Reedog FX-300   Dostepne

985 zł

PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów   Dostepne

985 zł

PetSafe Deluxe dla małych psów i kotów   Dostepne

1 164 zł

Dogtra eF-3500   Dostepne

1 792 zł

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psa PetSafe   Dostepne

1 792 zł

| 1  2 |