Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Obroże przeciw szczekaniu: wychowanie czy męczenie psa?

Zapewne znasz obroże przeciw szczekaniu dla psów z niekończących się dyskusji na temat znęcania się nad psami i skuteczności takiego środka. Faktem jest, że w dyskusjach najczęściej znajdziesz tylko wyobrażenia ludzi, którzy w praktyce w ogóle nie spotkali się z obrożą tego typu. Zdesperowani właściciele szczekających psów stale szukają rozwiązania swojego problemu. Aby lepiej zrozumieć obroże antyszczekowe, czytaj dalej.

 

W jaki sposób właściwie działają te obroże?

Obroża przeciw szczekaniu, posiada czujnik wibracji strun głosowych lub mikrofon lub połączenie obu tych funkcji , które rozpoznają szczekanie psa. W reakcji na szczekaniu wysyłają korektę. Korekta może być ultradźwiękowa, wibracyjna, dźwiękowa, sprayowa lub regulowany impuls. Korekta zawsze musi być dostosowana do wrażliwości psa. Obroże działają zarówno na szczekanie jak i wycie psów.

Czym są korekty i czy nie bolą psa?

Obroże mają różny schemat działania. Niektóre modele posiadają dźwięk ostrzegawczy przed impulsem, inne nie. Najlepszym wyborem są obroże z regulowanym poziomem impulsu, impuls nigdy nie może przekraczać progu bólu psa. Pies ma czuć obrożę, ale nie może go boleć. Obroża ustawiona w taki sposób jest skuteczna i bezpieczna. Pies zapamiętuje zależność pomiędzy szczekaniem lub wyciem a nieprzyjemnym uczuciem i ogranicza swoje zachowanie. Obroże z korektą dźwiękową i wibracyjną są skuteczne względem mniejszych lub wrażliwych psów. Obroże sprayowe są skuteczne dla psów wszystkich wielkości. Najlepsze efekty przynoszą obroże z impulsem.

Każdy pies przecież szczeka - dlaczego mam wybrać obrożę?

Szczekanie to naturalny sposób komunikacji psa, ale nawet takie szczekanie ma pewne ograniczenia. Są to głównie sytuacje, w których pies szczeka z nudów, zmusza do zwrócenia na siebie lub po prostu nie chce być sam. Takie szczekanie łatwo staje się nawykiem, a Twój pupil staje się kłopotem dla otaczających go osób, sąsiadów. Jeśli nie reagujesz na jego nadmierne szczekanie lub wycie, wesprzesz jego nieposłuszeństwo, dodatkowo narazisz się na uwagi od sąsiadów. Twój wysiłek w znalezieniu szybkiego i skutecznego rozwiązania podobnych sytuacji jest całkowicie zrozumiały.

 

 

 

W jaki sposób obroża antyszczekowa ograniczy szczekanie psa?

Zasada działania jest prosta i skuteczna. Skuteczność wynika z natychmiastowego działania obroży. Pies szczeka i w tej samej chwili jest reakcja ze strony obroży. Docelowo pies będzie reagował już np. na sygnał dźwiękowy, wysyłany przed impulsem.

 

Czy mój pies oduczy się całkowicie szczekać?

Obrożę zakładaj psu tylko w sytuacji, gdy zwykle szczeka uciążliwie, a następnie zawsze zdejmuj obrożę. Pies zapamięta, że ​​nie wolno mu szczekać tylko z obrożą na szyi, ale w innych okolicznościach nie zmieni swojego instynktownego szczekania.

 

 

Czy obroże przeciw szczekaniu męczą psa?

Odpowiednie użycie tej pomocy treningowej zależy od opiekuna, właściciela psa, tak samo jak np. prawidłowe używanie smyczy. Odpowiedzialność za odpowiednie użytkowanie spoczywa w rękach opiekuna. Wybór i sposób używania obroży wymaga poświęcenia uwagi, tak aby produkt był dobrany i ustawiony jak najlepiej. Obroże zawsze należy dopasować do wrażliwości danego psa. Obroże możesz używać do wspierania się podczas wychowania psa od 6 miesiąca życia. Pies powinien rozumieć podstawowe komendy aby potrafił odpowiednio zareagować. Pierwsze użycie zawsze powinno być pod naszym nadzorem, nigdy nie kupuj urządzeń z niesprawdzonych źródeł.

Prawidłowo ustawiona korekta nie sprawia psu bólu, jest nieprzyjemna, ale nie bolesna. Obroża to pomoc treningowa, którą należy prawidłowo używać. Jeśli pies wokalizuje lub nieustannie boi się należy inaczej ustawić obrożę lub zmienić model. Należy jednak w początkowej fazie odróżnić zaskoczenie, które jest normalne od bólu i strachu wywołanego nieprawidłowym doborem lub ustawieniem obroży.

 

 

Jaką obrożę mam wybrać dla swojego psa?

Jeśli sam nie chcesz podjąć decyzji, zapytaj się specjalistów. Nasza załoga ma wiele lat doświadczenia i chętnie doradzi odpowiednią obrożę i metodę. Dodatkowo po zakupie możesz przetestować obrożę i w razie wątpliwości zawsze jest możliwość zwrotu lub wymiany. Do wyboru są obroże dla małych psów z delikatnym impulsem lub dla większych, opornych psów. Dużo zależy także od typu sierści, psy z gęstą, duża ilością sierści wymagają innej obroży niż te z krótką. Zapytaj nas, która obroża będzie najlepsza. Obroże mają także możliwość wyłączenia impulsu i wykorzystywanie tylko dźwięku lub wibracji.

 

 

 

 

 

 

 


Produkty powiązane