Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Obroże przeciw szczekaniu: Jak wybrać odpowiednią obrożę antyszczekową

Obroże przeciw szczekaniu służą do ograniczenia nadmiernego szczekania psa. Słyszysz ciągłe narzekanie sąsiadów na szczekanie lub wycie. Każde spotkanie z sąsiadem to przykry moment. Chcesz rozwiązać tę sytuację i wrócić do normalnych stosunków międzysąsiedzkich. 

Jeśli chcesz wyeliminować szczekanie psa w określonych sytuacjach lub chociaż je ograniczyć pomożemy wybrać ci najlepsze rozwiązanie. Produktów na rynku jest dużo i nie każdy będzie odpowiedni dla twojego psa, zaufaj nam.

 

 

Obroże przeciw szczekaniu jak działają:

Obroże przeciw szczekaniu to mały automat. Rozpoznają szczekanie za pomocą czujnika wibracji strun głosowych lub za pomocą wbudowanego mikrofonu, który rejestruje dźwięk szczekanie. Są też modele, łączące obie te detekcje. W reakcji na szczekanie obroża wysyła korektę. Korekty są różne. Ultradźwięki, dźwięki, wibracje, spray, impuls. Są obroże, które posiadają kilka z tych funkcji i można je łączyć lub wybrać odpowiednią dla naszego psa. Ważnym parametrem jest wielkość obroży. Małe psy wymagają mniejszych urządzeń. Średnie i duże psy mogą nosić praktycznie każdą obrożę. Bardzo ważne jest aby korekta impulsem była regulowana aby dopasować intensywność działania do wrażliwości psa. Impuls nigdy nie powinien przekraczać progu bólu psa. Pies ma delikatnie czuć obrożę.

 

Podsumowując wybór odpowiedniej obroży zależy od:

  • Wielkości i charakteru psa
  • Szczekanie czy wycie, są modele, które lepiej reaguje na wycie niż inne obroże, to niezwykle istotne i należy wziąć to pod uwagę
  • Wodoodporność jeśli pies porusza się w deszczu lub wskakuje do wody potrzebuje obroży, która będzie działać mimo zanurzenia
  • Dobre obroże mają możliwość ustawienia czułości wykrywania szczekania. Ciche poszczekiwanie nie uruchomi wtedy obroży, ale głośniejsze już tak.
  • Możliwość regulacji, modele gdzie jest możliwość dopasowania poziomu impulsu do wrażliwości psa są lepsze od tych gdzie jest jeden poziom lub poziom wzrasta w miarę szczekania

 

 

Obroże przeciw szczekaniu dla najmniejszych i małych psów

Psom z wagą do 6-10 kg należy kupić specjalną mała i delikatną obrożę. Najbardziej odpowiedni jest model francuskiej firmy Numaxes Canicalm Small lub czeski Dogtrace Small Light. Dzięki temu masz pewność, że obroża będzie wygodna dla psa i dostosowana do jego wrażliwości.

 

 

 

Jaka obroża dla średnich psów?

Tutaj możliwości jest sporo. Polecamy model Dogtrace D Mute Light lub PatPet 772s. Warto postawić na te modele, nie wybieraj obroży z ultradźwiękiem, ponieważ może okazać się zbyt delikatna.

 

 

 

Obroża antyszczekowa dla dużego psa

Do tej kategorii zaliczamy psy od wagi cca 30 kg. Wybieramy obroże o trochę wyższym stopniu działania. Cały czas pamiętamy jednak aby poziom na niej dostosować indywidualnie do wrażliwości psa. Postaw na model Dogtrace D-Mute lub SportDog SBC-R-E

 

 

 

 

O czym zapomina większość użytkowników?

Weź pod uwagę grubość i długość sierści. Gęsta i długa sierść mocno zawęża wybór, ponieważ są modele, które w zestawie mają tylko krótkie styki przekazujące korektę. W efekcie nie będziesz w stanie prawidłowo założyć obroży a twój pies po prostu nie będzie nic czuł. Jeśli masz psa z krótką sierścią, każdy model powinieneś być w stanie prawidłowo założyć.

 


Produkty powiązane