Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Obroża GPS, jak działa, którą wybrać?

Wielu z nas zastanawia się czy GPS dla psa to nie przesada. Odpowiadamy krótko już w drugim zdaniu tego artykułu, nie! Nigdy nie chciałbym być jednym z tych biednych, zdesperowanych ludzi rozklejających plakaty, którzy poszukują swojego psa lub kota. To jest koszmar. Wydaje nam się, że to wystarczająca zachęta do zainwestowania w obrożę GPS. Nie wiesz jaką wybrać? Rozwiejemy twoje wątlipwości!

Obroże GPS Tractive

Pierwszym typem urządzeń są urządzenia wykorzystujące sygnal sieci komórkowej. Przykładem takiego urządzenia jest Tractive. Oto w jaki sposób działa. Po zakupie urządzenia w wersji dla kota lub psa należy wykupić abonament. Zakup abonamentu aktywuje kartę SIM wbudowaną w urządzenie. Urządzenie śledzące może następnie łączyć się z lokalnymi sieciami komórkowymi i wysyłać dane o pozycji zwierzęcia z powrotem do aplikacji. Dzięki specjalnym umowom z dostawcami usług telefonii komórkowej możesz korzystać z lokalizatora Tractive niemal w każdym miejscu na świecie. Nie ogranicza się żaden zasięg. Możesz być na południu Polski i nadal śledzić swojego zwierzaka, który przebywa obecnie np. nad morzem. Jesteś w innym kraju? Śledzenie też nie będzie problemem, Tractive działa w ponad 175 krajach. Dopóki lokalizator znajduje się w obszarze o dobrym zasięgu sieci komórkowej, będzie mógł wysyłać dane do aplikacji.

W standardowym trybie Tractive przesyła informację o pozycji w 10 minutowych interwałach. Jeśli szukasz w danym momencie psa, możesz przejść do trybu live, w tym wypadku otrzymujesz aktualną pozycję psa co 2-3 sekundy! Pamiętaj, że lokalizator  Tractive działa najlepiej na zewnątrz, z wyraźną linią wzroku na niebo i w obszarze o dobrym zasięgu sieci komórkowej.

Obroże GPS Dogtrace

Jeśli mieszkasz na terenach o słabym zasięgu sieci komórkowej to lokalizator nie będzie w stanie szybko wysłać danych z powrotem do aplikacji, jeśli nie będzie mógł połączyć się z siecią komórkową. W takich okolicznościach mogą wystąpić opóźnienia, ponieważ lokalizator będzie w stanie wysłać dane do aplikacji dopiero po ponownym nawiązaniu połączenia. W takim wypadku lepiej zdecydować się na urządzenia, które korzystają wyłącznie z sygnału GPS do określenia pozycji i potem radiowo przekazują pozycję psa do odbiornika. np. Dogtrace GPS X20 lub X30 lub Majlo Jesteś całkowicie niezależny od zasięgu sieci komórkowej na danym terenie! To idealne rozwiązanie dla profesjonalistów lub osób mieszkających na terenach o słabym zasięgu, którzy nie mogą korzystać z GPS z SIM kartą.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest brak opłat abonamentowych. W wariancie Dogtrace nadajnik odbiera dane o położeniu za pomocą globalnego systemu nawigacji satelitarnej GPS, a następnie przekazuje te informacje do odbiornika za pomocą transmisji radiowej.  Po prostu kupujesz urządzenie, ładujesz i jest gotowe do użycia. Po dokupieniu dodatkowych obroży możesz śledzić kilka psów jednocześnie za pomocą jednego pilota. Najbardziej popularna wersja  DOG GPS X20 to ekonomiczna wersja obroży GPS z możliwością śledzenia posiada odbiornik, na którym widzisz kierunek i odległość do psa do 20 km. Natomiast modele z serii DOG GPS X30 są bardziej wydajnym wariantem, ponieważ możesz je połączyć z aplikacją i śledzić psy na mapach w telefonie komórkowym do odległości 20 km. Minusem tego rozwiązania jest droższa cena zakupu zestawu, ale z drugiej strony brak jest opłat abonamentowych!

Obroża GPS Majlo

Inny GPS z naszej oferty - Majlo działa także  na zasadach technologii GPS, GSM i GLONASS, głównie ze względu na dokładność, jaką oferuje to połączenie. Urządzenie działa niezależnie od zasięgu poszczególnych operatorów komórkowych, wybierając sieć, która najlepiej pokrywa daną lokalizację. Jednocześnie nie korzysta z żadnej karty SIM, której nie można zapobiec przemieszczaniu się w urządzeniu, a raczej z przemysłowej technologii chipowej, która jest umieszczana w urządzeniu bezpośrednio w fabryce, gwarantując w ten sposób bezbłędne działanie.

GPS dla psa to świetne rozwiązanie. Jeśli dużo podróżujesz z psem w efekcie często porusza się na nieznanym terenie będziesz czuł się bezpieczniej. Jeśli twój pies ma inklinacje do ucieczek i wiesz, że może się zgubić GPS przyspieszy poszukiwania. GPS dla psa sprawdza się także w przypadku głuchych psów, które nie słyszą komend, takiego psa dzięki GPS znajdziesz o wiele szybciej. Rozwiązaniem tych problemów będzie GPS dla psa! Jeśli mieszkasz w miejscu pokrytym dobrym zasięgiem sprawdzi się u ciebie Tractive oraz Dogtrace oraz Majlo. Przy słabym zasięgu zrezygnuj z Tractive i postaw na GPS firmy Dogtrace lub Majlo, które zawsze pokażą psa w odległości do 20 km od ciebie.

 


Produkty powiązane

Tractive GPS DOG 4
Warianty (3)
Biały kawowy Niebieski

Tractive GPS DOG 4

Dostępne
253 zł

Porównaj

Tractive GPS CAT Mini, ciemny niebieski
Warianty (3)
Brązowy mentolowy Niebieski

Tractive GPS CAT Mini, ciemny niebieski

Dostępne
321 zł

Porównaj

Zniżka -15%

Canicom GPS

Dostępne
2 377 zł
2 020 zł

Porównaj

Zniżka -15%

Pilot Canicom GPS

Dostępne
2 547 zł
2 165 zł

Porównaj

Dodatkowy nadajnik dla kolejnego psa DOG GPS X30T
Warianty (2)
Pomarańczowy Zielony

Dodatkowy nadajnik dla kolejnego psa DOG GPS X30T

Tydzień
1 529 zł

Porównaj

Nadajnik dla kolejnego psa DOG GPS X30B
Warianty (6)
Czarny Czerwony Niebieski Pomarańczowy Zielony Żółty

Nadajnik dla kolejnego psa DOG GPS X30B

Dostępne u dostawcy
1 663 zł

Porównaj