Zadzwoń do nas (Pn-Wt 7-17, Śr 7-18, Czw-Pt 7-17)

Jak wybrać poidełko dla psa i kota

 • Wybierając poidełko dla twojego psa weź pod uwagę jego wielkość. Poidełka przeznaczone są dla małych, średnich i dużych ras. Ilość wody i wielkość urządzenia musi być wystarczająca dla danego psa.
 • Ważna rolą jest stan zdrowia psa. Niektóre poidełka są specjalnie zaprojektowane dla większego komfortu picia starszych lub chorych psów.
 • Jeśli w domu masz pieska z dużą ilością sierści wybieraj poidełko z filtrami, które zapewniają czystość wody, sierść i resztki karmy nie dostaną się do wody.
 • Dostępne są różne materiały, z których wykonane jest poidełko. Zalecamy wysokiej jakości tworzywo sztuczne, stal nierdzewną lub ceramikę. Sprawdź dokładnie jak wymagające będzie utrzymanie poidełka w czystości. Niektóre modele możesz włożyć do zmywarki.

 

Poradnik wyboru poidełka dla zwierzaka

Zastanawiasz się, czy mógłbyś kupić swojemu psu klasyczną miskę na wodę czy zainwestować w poidełko? Jeśli chcesz zapewnić psu stały dopływ wody i wesprzeć jego reżim picia, postaw na poidełko. Bieżąca woda jest bardziej atrakcyjna dla zwierzęcia niż stojąca woda w misce, do której również w ciągu dnia mogą dostawać się różne zanieczyszczenia. Poidełko jest w stanie je odfiltrować i zapobiec niepożądanym zapachom. Twój czworonożny przyjaciel szybko polubi napój z lejącego się wodospadu i nie będziesz musiał się martwić nawet w upalne lato, czy pies wypije wystarczająco dużo i nie grozi mu odwodnienie.

Reżim picia był w ostatnich latach bardzo często odmienianym terminem, nie tylko u ludzi. Kupno poidełka to dobry sposób na zmotywowanie psa do picia bez konieczności pilnowania go. Dzięki opadającemu strumieniowi wody Twój pies będzie chętnie pił z poidełka, zapewnisz mu dostęp do świeżej i smacznej wody o każdej porze, nawet jeśli nie będzie Cię cały dzień w domu. Poidełka polecane są również przez wielu lekarzy weterynarii, szczególnie jako profilaktyka chorób nerek i dróg moczowych. Kupno poidełka to jedna z najlepszych inwestycji w zdrowie Twojego psa.

 

 

Jakie są zalety poidełka w stosunku do zwykłej miski

 • bieżąca woda motywuje psa do picia
 • dzięki filtrowi włosy i inne zanieczyszczenia nie dostają się do wody
 • cyrkulacja zapewnia świeżą i smaczną wodę, woda jest jeszcze utleniona
 • filtr węglowy eliminuje nieprzyjemne zapachy
 • pies ma wystarczającą ilość płynów przez cały dzień (nawet w nocy)

Wybór poidełka krok za krokiem

Weźmiemy poidełka pod lupę i odpowiemy na najczęstsze pytania pojawiające się w momencie wyboru poidełka.

 • Jaką wielkość i materiał wybrać?
 • Jak wymagające będzie utrzymanie w czystości?
 • Poidełko z filtrem czy bez?
 • Czy nie będzie za głośna?
 • Ma jakieś dodatkowe funkcje?

 

 

Poidełka dla psów małych i dużych

Wybierz w zależności od wielkości swojego psa, aby mógł jak najwygodniej pić wodę z poidełka. Poidełka mają również różne rozmiary zbiorników na wodę. Popularna fontanna "Eyenimal" o pojemności zbiornika 1,5 l jest odpowiednia dla małych i średnich ras oraz szczeniąt. Jeśli masz dużego psa lub więcej zwierząt, zdecyduj się na poidełko „Drinkwell 360” o pojemności 3,8 l dzięki temu zadbasz idealnie o twojego dużego pupila.

 

Dbaj o czystość poidełka

Zaletą mniejszych poidełek wykonanych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej jest łatwe utrzymanie, większość z nich można bez problemu myć w zmywarce. Odciski palców lub krople wody mogą być bardziej widoczne na fontannie ze stali nierdzewnej, spodziewaj się częstszego czyszczenia. Modele ceramiczne mają bardziej elegancki wygląd i większą stabilność – nie ma niebezpieczeństwa, że ​​zwierzę je przewróci, czy to podczas zabawy, czy nieumyślnie.

 

Kiedy nie zwlekać z zakupem poidełka

Należy przestrzegać odpowiedniego reżimu picia, zwłaszcza u szczeniaków i starszych lub chorych psów. Dzięki poidełku nie będziesz musiał martwić się o ilość wypitej wody, ponieważ płynąca „żywa” woda przyciąga psa i motywuje go do picia. Aktywne psy, sportowcy i suki karmiące również muszą częściej uzupełniać płyny. Pies będzie spożywał więcej wody, jeśli w jego diecie dominuje karma sucha – granulki. Dla wszystkich psów, bez względu na rasę, wiek i aktywność fizyczną, poidełko docenią szczególnie w miesiącach letnich.

 

Woda bez nieczystości i zapachu

Dzięki fontannie z wbudowanym filtrem Twój pies zawsze będzie miał czystą wodę. Filtr wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia, w tym włosy czy resztki jedzenia oraz usuwa wodę i niepożądane zapachy. Filtry należy regularnie wymieniać lub czyścić.

 

 

 

Dźwięk poidełka nie będzie ci przeszkadzać

Nie musisz bać się hałasu. Oferowane przez nas poidełka pracują bardzo cicho. W niektórych z nich można regulować przepływ wody, a tym samym wyciszyć odgłos spadającej wody.

Poidełka dla wymagających

Możesz zdalnie sterować inteligentnym poidełkiem / dozownikiem Petkit Eversweet. Zawsze ostrzeże Cię, gdy będziesz musiał uzupełnić wodę i wyczyścić lub wymienić filtr. Jest to również najbardziej cichym poidełkiem na rynku. 

Dzięki poidełku nie tylko zapewnisz motywację dla swojego zwierzaka do przestrzegania reżimu picia, ale także, co nie mniej ważne świetny wygląd. Poidełko stanie się nieodłączną częścią Twojego wnętrza.

Poznaj poidełko

Możliwe, że Twój pies będzie potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do poidełka. Nie naciskaj na szybkie picie, daj zwierzakowi czas, bądź cierpliwy. Kiedy po raz pierwszy skosztuje wody z poidełka, od pierwszego łyka będzie to miłość.


Produkty powiązane