Jak oduczyć psa uciekania z ogrodu

Idziesz do pracy z przerażeniem, że zostawiasz psa samego w ogrodzie. A jeśli znowu ucieknie? Wielu właścicieli zmaga się z tym, że ich pupil za wszelką cenę próbuje przejść przez płot lub znaleźć inną dziurę, przez którą mógłby uciec. Znasz to? Jeśli nie wiesz jak sobie poradzić, nie zwieszaj głowy, mamy rozwiązanie dla ciebie.

 

Twój pupil znowu wykopał dziurę pod płotem i przeszedł poza ogrodzenie. Następnie zakopałeś przejście i pojechałeś do pracy, na drugi dzień wszystko się powtórzyło na nowo. Znajoma sytuacja dla ciebie? Jeśli twój pies stale ucieka z ogrodu i nie jest w stanie się tego oduczyć, dobrze wiesz, że jest to bardzo poważny problem. Może się zgubić, spowodować lub być ofiarą wypadku drogowego, straszyć sąsiadów czy dzieci w okolicy. Ucieczki psów to najczęściej spory kłopot, który może kosztować nas dużo zdrowia, stresu lub w innych przypadkach pieniędzy. Nie czekaj na to, aż stanie się komuś krzywda, najlepiej rozwiązać tę sytuację szybciej.

 

Dlaczego pies ucieka z ogrodu?

Powodów jest wiele. Jednym z nim jest jego instynkt łowiecki. To naturalne, że podąża za tropem i za wszelką cenę próbuje dogonić dzikie zwierzęta, zwłaszcza jeśli mieszkasz na obrzeżach wioski. Może chce pobiec za innym psem, może nudzi się w domu i jest mu smutno.

Niektórzy właściciele zwabiają swojego psa na smakołyk, a on natychmiast wróci, ale oczywiście nie jest to rozwiązanie problemu. Psy często uciekają na wielkie odległości podczas naszej nieobecności. Po powrocie z pracy do domu musisz przeszukiwać całą okolicę, pytać sąsiadów. Jeśli dodatkowo twój pies jest dużych rozmiarów, może mimo jego miłego usposobienia powodować strach u innych ludzi.

 

Jak oduczyć psa uciekania z ogrody?

Przede wszystkim upewnij się, że Twój pies ma wystarczająco dużo ruchu. Jeśli nie zwracasz na niego wystarczająco dużo uwagi, nic dziwnego, że ucieka. Spacer, wybieganie się psa, przed wyjściem do pracy to podstawa, choć oczywiście często problem dotyczy psów, z którymi właściciele spędzają dużo czasu, zabierają je na wycieczki i długie spacery i spędzają cały swój wolny czas z nimi. Nie karz go po powrocie do domu. Zwierzę nie zrozumie, że ucieczka to zła rzecz, wręcz przeciwnie, prawdopodobnie pomyśli, że karzesz je za powrót. Rezultatem może być właśnie trauma i jeszcze częstsze ucieczki.

 

Postaw na zabezpieczenie ogrodu

Psy i koty bardzo dobrze wiedzą w jaki sposób poradzić sobie z ogrodzeniem. Znają każdy kąt i bez problemu jeśli tylko chcą pokonają ogrodzenie. Jeśli nie chcesz otaczać się wysokim płotem, którego zwierzak nie pokona możesz wykorzystać elektryczne ogrodzenie. Na granicy posesji wkopujesz kabel w ziemie, nie płynie tam żaden prąd tylko wysyłane są przez niego fale radiowe. Pies nosi obrożę, która aktywuje się w momencie otrzymania sygnału z kabla, czyli w momencie kiedy pies zbliży się do granicy. Najpierw słyszy sygnał dźwiękowy a gdy nie cofnie się, podejdzie bliżej obroża wyśle impuls na wybranym poziomie. Poziom impulsu dostosowujemy do wrażliwości psa. Impuls nie może psa boleć, na on go tylko delikatnie czuć. W efekcie pies odchodzi od ogrodzenia i nie ucieka.

Jeśli masz mały teren lub chcesz zabierać ogrodzenie ze sobą możesz wykorzystać niewidzialne bezprzewodowe ogrodzenie. Centralka wysyła sygnał o promieniu cca 30 metrów i w tym polu pies może się poruszać.

Musisz być odpowiedzialny za swojego psa i mieć go pod kontrolą. Zabezpieczenie terenu to najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie masz możliwości instalacji niewidzialnego ogrodzenia, możesz spróbować użyć obroży GPS. GPS obroża nie ograniczy jego ucieczek, ale przynajmniej będziesz miał dokładną informację, kiedy pies uciekł i gdzie dokładnie się znajduje.

 

 

 Podobne produkty

Tractive GPS DOG 4   Dostepne

315 zł

Elektroniczne ogrodzenie dla psów PetSafe Basic   Dostepne

830 zł

Canifugue 2015   Dostepne

988 zł

Elektryczne ogrodzenie Canifugue   Dostepne

1 107 zł

PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów   Dostepne

1 126 zł

PetSafe dla dużych psów   Dostepne

1 265 zł

Canifugue Mix   Dostepne

1 324 zł

Elektryczne ogrodzenie Canifugue MIX 2015   Dostepne

1 384 zł

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psa PetSafe   Dostepne

2 373 zł

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psów PetSafe Stay + Play   Dostepne

2 571 zł

Dogtrace d-fence 101

869 zł

Tractive GPS Tracker dla kotów

315 zł