Jak oduczyć psa szczekania na inne psy

Twój pies zaczyna szczekać zawsze kiedy obok pojawi się lub przejdzie inny pies? Jakie są przyczyny takiego zachowania? Jak oduczyć psa szczekania na psy?

Szczekanie jest dla psów naturalnym środkiem komunikacji. Mogą szczekać z różnych powodów: proszą o uwagę, są głodne lub chcą wyjść na spacer. Czasami psy szczekają z nudów, innym razem z powodu niepokoju i strachu. Mówi się, że pies, który szczeka, nie gryzie, ale może to wyjaśnić: nie zbliżaj się, boję się i dlatego szczekam.

 

Sprawdź dlaczego pies szczeka

Kiedy pies szczeka na inne psy, może mieć kilka powodów: boi się, jest niespokojny, agresywny lub jest słabo zsocjalizowany, więc nie jest przyzwyczajony do innych psów. Jeśli nie jesteś w stanie zaobserwować psa i dowiedzieć się, jakie są przyczyny jego szczekania, możesz zwrócić się do ekspertów, takich jak psi psychologowie.

Chwal psa kiedy nie szczeka

Wyjaśnij mu, czego od niego chcesz. Gdy pies zaszczeka, wydaj komendę „cisza” i przytrzymaj delikatnie jego pysk przez kilka sekund. Jeśli pies wykona polecenie i przestanie szczekać, pochwal go i nagrodź. Nie krzycz na psa i nie używaj siły. Jeśli szczeka z niepokoju, możesz pogłębić jego niepewność i zmartwienia.

 

Odwróć uwagę psa od szczekania

Podczas szczekania twojego psa na inne psy staraj odwracać jego uwagę - to taka pierwsza pomoc. Zaproponuj psu ulubioną zabawkę, która go uspokoi i zabawi.

Socjalizuj psa

Naucz go komunikować się z innymi psami. Pokaż mu, że nie ma dla niego niebezpieczeństwa. Pozytywnie reaguje na psa z okolicy? Na niego nie szczeka? Zapytaj właściciela, czy pies mógłby się z nim przez chwilę pobawić.

 

Wypróbuj obrożę przeciw szczekaniu

Oduczyć psa szczekania na inne psy pomoże obroża antyszczekowa. Aktywuje się zawsze kiedy pies zacznie szczekać. Obroża wysyłka różne sygnały w zależności od modelu. Obroża wysyła dźwięk, ultradźwięk, wibracja, spray oraz impuls. Impuls zawsze dostosowujesz do wrażliwości psa, nigdy nie przekracza progu bólu! Wykorzystać możesz też klasyczną obrożę treningową. Z pomocą pilota wysyłasz korekty sam w momencie kiedy pies szczeka. Obroża antyszczekowa włącza się sama, obrożę treningową uruchamiasz ty. Psy bardzo szybko kojarzą korektę ze szczekaniem i szybko ograniczają nadmierne szczekanie.

Zawsze szukaj przyczyny, dla której pies szczeka na inne psy - pracuj nad zachowaniem psa, socjalizuj, zwiększaj jego pewność siebie i wychowaj sobie świetnego kumpla.

 

 Podobne produkty

Petrainer PET853   Dostepne

175 zł

Dogtrace d-mute light   Dostepne

332 zł

Ultradźwiękowa stacja antyszczekowa GoodLife DogSilencer MAX   Dostepne

1 099 zł

Patpet 772S   Dostepne

332 zł

Reedog No Bark Premium   Dostepne

391 zł

Patpet 258S   Dostepne

195 zł

Patpet 258V   Dostepne

215 zł

PetSafe ultradźwiękowy obroża   Dostepne

215 zł

Patpet 772V   Dostepne

293 zł

Canicalm Sonic   Dostepne

313 zł

Canicalm Premium   Dostepne

391 zł

Canicalm Excel   Dostepne

431 zł

Canicalm Small   Dostepne

509 zł

Dogtra iQ No Bark   Dostepne

686 zł

Dogtra YS300   Dostepne

725 zł

| 1  2 |