Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Jak oduczyć psa szczekać na dworze?

Czy twój pupil jest postrachem biegaczy i rowerzystów? Czy jesteś rozpoznawany przez przechodniów, jako opiekun tego głośnego psa? Jesteś przekonany, że piesek nic im nie zrobi, ale inni tego nie wiedzą. 

Psy szczekają, by zwrócić na siebie uwagę, chcą się bawić lub wyrażać strach. Bez względu na przyczynę, po prostu zdarzają się sytuacje, w których straszenie przechodniów nie jest pożądane. Przyczyną szczekania może być tęsknota lub niepokój, ale także niepokojące obiekty jego zainteresowania. Dlaczego twój pies szczeka na bodźce zewnętrzne? No i co w związku z tym?

 

Co zrobić, gdy pies szczeka z niepokoju?

Najczęstszą przyczyną jest to, że zwierzę jest przestraszone i niepewne. Oswajanie psa na spacerze różni się od kontrolowania jego zachowania podczas gdy jesteś w pracy i trzeba zostawić go samego w ogrodzie. Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawienie, był pozytywnie zmęczony przed twoim wyjazdem. Przemyśl dokładnie, jeśli poświęcasz swojemu pupilowi ​​odpowiednią uwagę, dopiero wtedy ma sens zajmować się innymi przyczynami szczekania.

Opiekunowie, którzy poświęcają swojemu psu dużo czasu, sami także muszą czasami pójść do sklepu lub do pracy. Jeśli twój pies zaczyna wtedy koncert, szczeka i wyje na przechodniów, sąsiadów pomóc może elektroniczna obroża przeciw szczekaniu. Obroża rozpozna szczekania psa i w reakcji na nie wyśle odpowiednią korektę. Korekty można wybierać i regulować.

Spraw pieskowi zabawkę

Niezależnie od tego, czy postawisz na zwykłą piłkę, czy na kość, która zapewni psu zajęcie choć przez jakiś czas podczas Twojej nieobecności, zawsze możesz spróbować smart zabawek. Automatyczne lasery lub wyrzutnie piłek zajmą psa na długie godziny.

 

 

Symuluj niepokojące sytuacje

Jeśli twój pies reaguje na konkretne sytuacje lub przedmioty, na przykład na przejeżdżające samochody, rowerzystów, biegaczy, powinieneś tak ćwiczyć aby go do nich stopniowo przyzwyczajać. Spróbuj poprosić swojego dobrego znajomego o pomoc. On będzie np. stale przejeżdżać na rowerze lub w aucie przy płocie, w tym czasie ty będzie za pomocą komend próbował ograniczyć szczekanie i nagradzać go w momencie kiedy posłucha i będzie cicho.

W ramach treningu możesz zabrać psa na spacer wzdłuż ulicy, ale jeśli twój piesek jest wrażliwy na przejeżdżające auta, nie wybieraj za pierwszym raz ruchliwej ulicy. Pójdź na spacer na ulicę gdzie auta nie jeżdżą z dużą częstotliwością. Niech piesek stopniowo przyzwyczaja się do ruchu.

 

Baw się z pieskiem na spacerze

Zajmij psa inną czynnością, tak aby jego uwaga nie była skupiona na samochodach. Szczeka na spacerze? Weź ze sobą piłkę i ulubione smakołyki, aby się nie nudził 

 

Poznaj swojego psa

Nie możesz się dziwić, że pies szczeka, kiedy nas chroni lub przejawia tak swoją radość. Bardzo ważne jest aby poznać swojego psa a tym samym rozpoznać konkretną sytuację. Kiedy szczeka z nudów a kiedy sygnalizuje nam coś istotnego. Jeśli twój pies szczeka bez szczególnego powodu, obroża przeciw szczekaniu z odpowiednio dobraną korektą ograniczy to szczekanie. Jeśli nie jesteś pewny wyboru skontaktuj się z nami.


Produkty powiązane