Jak oduczyć psa szczekania i wycia?

Powtarza się to codziennie - jak zamkniesz drzwi od domu, twój pies poczeka, aż cię nie wyczuje za drzwiami i potem zapocznie codzienny koncert.

Codziennie powtarza sie ta sama sytuacja? Wchodzisz z domu a Twój pies zaczyna szczekać za ścianą? Sąsiedzi się denerwują i zostawiają Ci wiadomości i dosadne listy w drzwiach? Boisz się że do twoich drzwi zapuka policja?

Tak, szczekanie psa może byc kwalifikowane, według kodeksu cywilnego jako wykroczenie. Właściciel powinien zapewnić swoim sasiadom spokój od hałasu, które moze sprawiać psie ujadanie. Musi także zapewnić by pies nie uciekał z posesji na cudzy ogród lub ulicę. Właściciel psa musi postawić się w w pozycji sąsiadów, których szczekanie i wycie psa ma prawo denerwować.

 

 

 

Szczekanie psa przeszkadza sąsiadom.

Szczekanie dla psa jest zupełnie naturalne. Jeszcze zanim stały się zwierzętami domowymi i najlepszymi przyjaciółmi człowieka, pełniły funkcje chroniące i ostrzegawcze. Sczczekanie psa miało zabezpieczyć włascicieli przed obcymi, złodziejami lub niebezpieczeństwem. Gospodarze zaalarmowani szczekaniem wychodzili na dwór sprawdzić co się dzieje. Jeśli wszystko było dobrze, uspokajali psa by nie przeszkadzał hałasem. 

Jeśli pies szczeka tylko ostrzegawczo, w przypadku kiedy strzeże a po komendzie własciciela ucisza się, wszystko jest w porządku i nie należy psa karcić. Psa należy upomnieć jeśli swoim szczekaniem chce zwrócić Twoją uwagę lub zwyczajnie Cię zaczepia. Zamierzone efekty osiągniesz systematcznym treningiem.

 Oprócz nadmiernego szczekania psa w nocy lub gdy jest sam mogą zdarzyć się rownież inne niedozwolone przypadki, np. gdy pies szczczeka na samochody, rowerzystów, wózki z dziećmi czy inne psy. W takiej sytuacji dla spokoju Twojego i otoczenia należy psa upominać.

Jak zabronić psu szczekania?

Samotne szczekanie psa w domu może być dla Ciebie bardzo stresujacą i kłopotliwą sytuacją. Jesteś w pracy i nie przestajesz myśleć o tym jakie wiadomości znajdziesz w drzwiach i jak Twój pies rozpaczliwie za Tobą płacze? Zrób z tym porządek raz na zawsze. Myślisz, że wypróbowaleś już wszystkiego? Nadal jeteś bezradny?

"Szczekanie psa, kiedy wszyscy domownicy pójdą do pracy to żadna nowość. W podobnej sytuacji znajduje się co drugi właściciel czworonoga. Ludzie sa zdesperowani, bo sąsiedzi się wściekają. Czasami bardzo cieżko oduczyć psa skomlenia i wycia zwykłymi komendami i środkami wychowawczymi. Zapobiec temu potrafią jednak elektroniczne obroże treningowe, które przejmują opiekę nad psem w momencie gdy Ty zamkniesz za sobą drzwi"- mówi Matěj Jačka, właściciel sklepu internetowego z treningowymi obrożami.

W czym pomoże Ci obroża?

Obroża pomoże w oduczeniu niechcianego, denerwującego wycia psów w domu i w ogrodzie oraz szczekania na ludzi, rowery inne psy czy samochody podczas Twojej nieobecności. 

Co wiedzieć o antyszczekowej obroży dla psa?

Antyszczekowa obroża dla psa jest eletroniczym urządzeniem, które ma wychowawczy wymiar. Elektroniczna obroża rozpozna szczekanie i wycie psa i w odpowiedniej chwili go napomni. Najpierw pies zostaje ostrzeżony sygnałem dźwiękowym, i jeśli szczeka dalej następuje impuls elektryczny. Jest on dla psa nieprzyjemny, ale nie jest niebezpieczny. Pies szybko sobie uświadomi powiazanie między szczekaniem, sygnałem dźwiękowym i impulsem elektrycznym. Po jakimś czasie jako ostrzeżenie wychowawcze przeciw szczekaniu wystarczyć  bedzie tylko sygnał dźwiękowy.

Trzeba dodać, że jeśli pies nie będzie reagować na impuls elektryczny, tzn. będzie dalej szczekać, nie znaczy to, że będzie dostawać  jeden impuls za drugim. Obroża się po jakimś czasie deaktywuje i przestanie nadawać impulsy elektryczne. Stanie sie to oczywiście i w przpadku gdy piesek przestanie szczekac.


Oprócz obroży elektronicznej mozna sprobowac takze także obroży ultradzwiękowej (nadającej ultradźwięk nieprzyjemny dla psa), upominanie przez wibracje lub sprayowe (przy szczekaniu wytrysnie spray na nos psa).

Polecić możemy przede wszystkim obroźe: PET853, PatPet 772s, Canicalm First lub PET850.

Elektroniczne obroze antyszczekowe to najskuteczniejsze urządzenia ograniczające denerwujące szczekanie. W niektórych siła impulsu rośnie stopniowo natomiast w innych ustawiasz ją sam. Nigdy jednak impuls nie jest tak silny aby wyrządził pieskowi krzywdę. 

 

 

Jakie są rodzaje obroży?

Im więcej funkcji ma obroża elektryczna, tym lepiej pies bedzie sie uczył. Najważniejszymi a zarówno najbardziej podstawowymi opcjami jakie obroza powinna posiadać, jest dźwiękowe upomnienie i impuls elektrostatyczny. Większość sprzedawanych dziś obroży elektronicznych, ma dodatkowo jeszcze wibracje. Spotkać możecie się z następującymi rodzajami:

Dźwiękowe obroże antyszczekoweDźwiękowe upomnienie często poprzedza korekcje za pomocą impulsu. Pies szybko sie nauczy, że nieprzyjemny impuls elektroniczny poprzedza dźwiękowe upomnienie i nauczy się reagować już na dźwięk. W praktyce są to dwie najcześciej używane funkcje. 

Wibracyjne obroże antyszczekowe: Ta opcja zwykle jest dostępna pomiędzy dźwiękiem a impulsem. Intensywność wibracji mozna w wielu modelach regulować. Obroże wibrujące przeznaczone są dla wrażliwych lub małych psów, dla charakterynych psów ta korekta może być zbyt delikatna.

Elektroniczne obroże antyszczekowe: Jako korekty używa impulsu elektrostatycznego w przypadku. Może być poprzedzona dźwiękiem lub wibracją. Aby skuteczność była jak najlepsza obroża powinna mieć możliwość regulowania siły impulsu.

Sprejowe obroże antyszczekowe: Jest to rodzaj sygnału korekcyjnego, gdzie aplikowane jest za pomocą sprayu, który jest automatycznie rozpylany nos psa, jeśli pies zacznie szczekać lub wyć. Jest to druga najbardziej skuteczna i oczywście bezbolesna metoda korekty na rynku.

Ultradźwiękowe obroże antyszczekowe: Jest to najbardziej delikatna, ale przy tym najmniej skuteczna metoda. Kiedy pies zaczyna szczekac obroża wysyła nieprzyjemne i słyszalne tylko przez psa ultradźwięki.

A psa pogłaska i Twój sąsiad.

Podsumowując, elektroniczna obroża antyszczekowa jest pomocnym urządzeniem, które zapobiegnie szczekaniu psa i denerwowaniu sąsiadów w czasie, kiedy nie ma Cię w domu i nie możesz psa upomnieć, żeby nie szczekał. Ich użycie jest bezpieczne, fizycznie ani psychicznie nie zagrażają psu. Pozytywne doświadczenie z antyszczekowymi obrożami mają właściciele psów i doświadczeni kynolodzy, więc nie musisz się wstydzić ich używania. Pomogą ci uciszyć psa i polepszą relacje z sąsiadami. Kiedy Twój podopieczny oduczy się hałasowac Twój sąsiad na pewno go polubi:)

 Podobne produkty

Petrainer PET853   Dostepne

227 zł

Canicalm First   Dostepne

273 zł

Patpet 772V   Dostepne

284 zł

Canicalm Spray   Dostepne

392 zł

SportDog NoBark SBC-R-E   Dostepne

835 zł

Patpet 772S

322 zł