Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Elektryczne ogrodzenie: Jak wybrać elektroniczny pastuch aby zapobiegać ucieczkom psa z posesji?

Martwią cię ciągłe ucieczki psa z ogrodu? Pies ucieka przez płot i zdaje się, że nic go nie powstrzyma? Użyj elektronicznego ogrodzenia, aby zabezpieczyć swój teren. Jest to najskuteczniejsze narzędzie przeciwko ucieczkom i pilnuje psa podczas twojej nieobecności. Jeśli nie znasz się na ogrodzeniach, ten artykuł jest dla ciebie. Zapoznaj się z zakresem funkcji i wybierz najbardziej odpowiednie niewidzialne ogrodzenie dla Twojego spokoju i bezpieczeństwa Twojego psa.

 

 

Elektroniczne ogrodzenia oduczą Twojego psa uciekać

Sygnały korekcyjne wysyłane z ogrodzenia stanowią coś w rodzaju stanowczego polecenia dla psa. Sygnały te są wyzwalane w momencie, gdy pies ze specjalną obrożą zbliża się do zakazanego obszaru. W momencie zbliżenia się do wyznaczonej granicy wysyłane są sygnały ostrzegawcze i korekcyjne, które powodują, że pies nie ucieka z wyznaczonego terenu.

Ogrodzenia są łatwe w montażu, można dostosować je do kształtu działki, a ich obsługa nie wymaga Twojej obecności. Po instalacji i wstępny treningu dla psa urządzenie zatrzymuje psa w granicach twojej działki.

 

 

Niewidzialne ogrodzenie -  jedyne co instalujesz do przewód..

Jak to możliwe, że drut prowadzony w ziemi lub rozciągnięty nad bramą, płotem lub murem uniemożliwia psu ucieczkę na przykład z ogrodu? Przewód instalujesz wokół posesji i łączysz oba końce z bazą zwaną centralką. Drut wyznacza bezpieczny obszar. Po uruchomieniu baza nadaje ciągły sygnał radiowy, który prowadzi podłączonym przewodem i tym samym tworzy niewidzialną barierę przed ucieczką psa. Jeśli pies się zbliży, transmitowany sygnał aktywuje obrożę i ostrzega psa dźwiękiem, impulsem lub wibracją.

Nie potrzebujesz żadnych uprawnień do instalacji, ponieważ przewód nie przenosi prądu, a jedynie sygnał radiowy całkowicie bezpieczny dla środowiska. Ogrodzenie reaguje tylko w pobliżu psa specjalną obrożą na szyi.

Poprzez trening psa w pobliżu wyznaczonej granicy pies będzie wiedział dokąd może się zbliżać, aby uniknąć ostrzeżenia. Jeśli nie wiesz, jak przyzwyczaić do ogrodzenia radiowego przeczytaj nasze instrukcje tutaj.

 

 

 

Jak wybrać elektroniczne ogrodzenie dopasowane do twojego psa?

Przed zakupem elektronicznego ogrodzenia weź pod uwagę poniższe kwestie:

1) Weź pod uwagę wielkość twojego psa. Szczególnie jeśli jest to mały pies lub bardzo duży. Każdy pies ma inną wrażliwość, ogrodzenie należy dopasować do wrażliwości psa. Poziom impulsu nie może przekraczać progu bólu psa, pies ma je tylko czuć. W przypadku dużych psów decyduj się na renomowane firmy, tańsze alternatywy mogą nie być skuteczne.

2) Zanim zdecydowanie zdecydujesz się na konkretny typ, dowiedz się, jakie są jego funkcje i opcje ustawień. Funkcje dzielą się na dźwiękowe, wibracyjne i impulsowe, ale jeszcze ważniejsze jest ustawienie ich siły. Na przykład niektóre ogrodzenia w ogóle nie dają możliwości regulacji sygnału i takiego modelu nie można polecić właścicielom mniejszych lub bardziej wrażliwych psów. Im większy pies tym większy zakres siły potrzebujesz. 

3) Na Twój wybór prawdopodobnie wpłyną inne właściwości, takie jak wodoodporność lub strefa ostrzegawcza, która znajduje się w pewnej odległości od ogrodzenia, a obroża w tej strefie ostrzega psa, że ​​zbliża się do zakazanej granicy. Strefa ostrzegawcza to najczęściej dźwięk. Po pewnym czasie pies będzie reagować już na dźwięk i nie będzie dochodzić do korekt impulsem.

 

Jakie ogrodzenia polecamy:

 

Polecamy zdecydowanie ogrodzenia uznanych marek Dogtrace, Numaxes, PetSafe. To ogrodzenia, które mają regulację poziomu impulsu. Dopasujesz je do wrażliwości twojego psa. Dodatkowo przed korektą impulsu wysyłają dźwięki ostrzegawcze. Dzięki temu twój pies będzie docelowo reagował już na dźwięk a do korekt impulsem dochodzić nie będzie. Odbiorniki są wodoodporne nie trzeba ich zdejmować podczas deszczu, pies może też wejść z nimi do wody. Same urządzenia są bardzo odporne na wstrząsy czy uderzania do których może dochodzić podczas ruchu psa. Kolejną zaletą jest regulowana szerokość stref, na centralce za pomocą pokręteł lub przycisków zmniejszasz lub zwiększasz szerokość stref np. impuls może włączać się pół metra lub dwa metry od ogrodzenia. Im szersza strefa tym większa szansa na zatrzymanie psa.

 


Produkty powiązane

Elektronický plot pro psy iTrainer W227
Warianty (5)
dla 2 psów dla 3 psów dla 4 psów dla 5 psów dla 1 psa

iTrainer W227

Dostępne
423 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Niewidzialne ogrodzenie Canifugue 2015
Warianty (5)
dla 1 psa dla 2 psów dla 3 psów dla 4 psów dla 5 psów

Canifugue 2015

Dostępne
848 zł
721 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Niewidzialne elektroniczne ogrodzenie Canifugue
Warianty (5)
dla 5 psów dla 1 psa dla 2 psów dla 3 psów dla 4 psów

Elektryczne ogrodzenie Canifugue

Dostępne
950 zł
808 zł

Porównaj

Zniżka -9%
PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów
Warianty (1)
dla 1 psa

PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów

Dostępne
1 052 zł
957 zł

Porównaj

Zniżka -9%
PetSafe dla dużych psów
Warianty (1)
dla 1 psa

PetSafe dla dużych psów

Dostępne
1 086 zł
988 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Elektryczne ogrodzenie Canifugue MIX 2015
Warianty (5)
dla 2 psów dla 3 psów dla 4 psów dla 5 psów dla 1 psa

Elektryczne ogrodzenie Canifugue MIX 2015

Dostępne
1 188 zł
1 010 zł

Porównaj

Zniżka -9%
Bezprzewodowe ogrodzenie dla psów PetSafe
Warianty (1)
dla 1 psa

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psa PetSafe

Dostępne
2 037 zł
1 854 zł

Porównaj

Zniżka -9%
Bezprzewodowe ogrodzenie dla psów Petsafe Stay + Play
Warianty (1)
dla 1 psa

Bezprzewodowe ogrodzenie dla psów PetSafe Stay + Play

Dostępne
2 258 zł
2 055 zł

Porównaj