Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

6 nowoczesnych sposobów jak zaopiekować się psem- część 3: Śpij spokojnie dzięki elektronicznym drzwiczkom

Co dziś pokażemy? Mowa będzie o drzwiczkach najnowszej technologii dla psów i kotów. Elektroniczne drzwiczki zapewnią, że tylko twój zwierzak mający chip lub noszący specjalną zawieszkę wejdzie lub wyjdzie z Twojego domu. Żadne nieoczekiwane wizyty innych zwierzaków.

Jak rozwiązujesz sytuację w momencie kiedy pies musi zostać sam w domu a za oknem lub ścianą ma wielki ogród? Lub nie masz możliwości stale zamykania i otwierania drzwi twojemu przyjacielowi? Drzwiczki dla psów to świetne rozwiązanie, ale co kiedy będziesz musiał za jakiś czas odejść? Pozostaje ręczne zamknięcie drzwiczek z psem w środku lub na zewnątrz.

 

Rozwiązaniem będą elektroniczne drzwi dla psów i kotów na mikrochip. Przez takie przejście przejdzie jedynie zwierzak, który posiada chip weterynaryjny lub specjalną zawieszkę. Możesz określić godziny, podczas których pies może wyjść lub musi pozostać w domu. Dodatkową nowością są drzwiczki, które możesz kontrolować zdalnie z poziomu aplikacji. Będziesz widział czy pies jest w środku czy na zewnątrz oraz możesz zdalnie otwierać i zamykąć drzwiczki.

 

  • Droga do domu z mikrochipem

Drzwiczki otwierają się w reakcji na zwykły chip weterynaryjny. Zdecydowana większość chipów jest kompatybilna z drzwiczkami. Jeśli twój pies został zachipowany u weterynarza bez problemu zaprogramujesz ten chip w pamięci drzwiczek. Jeśli twój zwierzak nie jest zachipowany i nie chcesz tego robić możesz jako zastępstwo użyć zawieszki, która imituje działanie czipu. Zawieszkę doczepisz do obroży. Drzwiczki z chipem są przewidziane w większości dla małych psów i kotów. Najlepsze są drzwiczki firmy Sureflap. Wymiary przejścia w mniejszej wersji to 12 x 14,2 cm. Większa wersja Sureflap to otwór o wymiarach 17 x 17,8 cm. PetSafe posiada drzwi dla psów do 45 kg, które otwierają się nie na chip tylko na specjalną zawieszkę. PetSafe SmartDoor™ L do jedyne drzwiczki dla dużych psów z otwieraniem elektronicznym.

Drzwiczki posiadają wbudowany czytnik chipów, który rozpozna zawieszkę lub chip.Chip programujesz w pamięci drzwiczek naciskając przycisk i jednocześnie zbliżając zwierzaka do drzwiczek. Chip nie jest zawartością opakowania, możesz dokonać zabiegu wszczepienia chipu w gabinecie weterynaryjnym.

 

 

W momencie kiedy kot lub pies znajdzie się w zasięgu drzwiczek, kod zostaje odczytany zwalnia się blokada i zwierzak może spokojnie przejść przez drzwiczki. Dla innych zwierzaków np. myszy, kun czy cudzych kotów i psów drzwiczki pozostają zamknięte. Możesz zaprogramować do kilkunastu zwierzaków na jednych drzwiczkach. 

 

 

  • Czas otwarcia

Na rynku są drzwiczki gdzie możesz określić dokładną godzinę otwarcia lub zamknięcia drzwiczek. Wersja drzwiczek SureFlap Connect pozwala na zdalne zamykanie i otwieranie drzwiczek z poziomu aplikacji w telefonie komórkowym. 

  • Instalacja

Drzwiczki możesz zainstalować w drzwiach, ścianie lub szybie. Najczęściej do instalacji w szybie potrzebny jest zakup dodatkowego adapatera umożliwiającego montaż w tym materiale. Taką możliwość mają drzwiczki Sureflap. Adapter przyda się także podczas montażu drzwiczek w drzwiach z metalu, w tym przypadku plastikowy adapter będzie spełniać rolę izolatora i zapewni prawidłowe działanie czytnika chipów.

 

 

  • Drzwiczki z aplikacją

Firma Sureflap wprowadziła na rynek model z aplikacja. Drzwiczki Sureflap Microchip Cat Door Connect (mniejsze) i drzwiczki Sureflap Microchip Pet Door Connect (większe) łącza się z aplikacją za pomocą HUB który znajdziesz w zestawie. W aplikacji zobaczysz czy twój zwierzak jest w wewnątrz czy na zewnątrz, możesz też zdalnie zamykać lub otwierać drzwiczki.

 

 


Produkty powiązane