Jednostki antyszczekowe

Pies sąsiada wyje całą noc lub cały dzień? Szczeka w nocy? Zastanawiasz się co robić? Jeśli masz dość szczekającego i wyjącego psa pomożemy rozwiązać twój problem. Stacja antyszczekowa uruchomi się automatycznie po rozpoznaniu wycia, szczekania i uciszy psa wysyłając ultradźwięki. Uciążliwy pies już nie będzie dłużej przeszkadzać, po twoim wyjściu z domu. Urządzenie jest skuteczne w ograniczeniu szczekania dużych i małych psów, działa na odległość. Na podstawie opinii klientów polecamy ten model DogSilencer MAX.

 

Czym jest obroża antyszczekowa?

Zasada działania antyszczekowej obroży jest prosta. Podobnie jak reszta elektronicznych obroży pracuje na bazie kilku różnych rodzajów upomnień, które maja zniechęcić psa od niepowołanego zachowania. Jeśli pies zacznie szczekać lub wyć, obroża się aktywuje i wyśle dźwiękowy, wibracyjny lub elektrostatyczny sygnał. Najpierw następuje upomnienie dźwiękowe, jeśli pies nie zareaguje i nie przestaje szczekać zostaje upomniany przez impuls elektrostatyczny. Wibracja jest używana jako krok "pomiędzy". Impulsy są regulowane tak by dopasować je do wielkości i wrażliwości pieska. Dostępne są obroże dla najmniejszych, małych, średnich i dużych psów. Plusem obroży jest to że upomina psa podczas Twojej nieobecności.

Kiedy kupić obroże antyszczekową?

Nie wahaj się zakupić obrożę jeśli Twój pies szczeka czy wyje i niepokoi Ciebie oraz okolice. Obroża pomoże temu zapobiec a piesek nie będzie Cię narażał na złe relacje z sąsiadami. Do wyboru jest wiele rodzajów obroży, dla psów o każdej wielkości od tych malutkich aż do wielkich ras a także według rodzaju upomnienia np dźwiękowe, wibracyjne lub z impulsem elektrostatycznym. Jest to produkt nowej technologii, dzięki któremu Wasz pies będzie bezpiecznie kontrolowany po Waszym wyjściu z domu.

Jak wybrać obrożę antyszczekową?

Bardzo ważnym parametrem przy wyborze obroży jest wielkość i wrażliwość psa. Jeśli Wasz pies waży od 5 do 50kg nie będziesz miał problemu z wyborem, ponieważ większość obroży jest odpowiednia dla psów tej wielkości. Problem z doborem produktu mogą mieć właściciele psów bardzo małych jak chihuahua i york lub bardzo dużych jak cane corso i dog niemiecki. Do naszych faworytów należą obroże marek : AetertekPetrainer i PetSafe. Obrożę antyszczekową możecie wybrać także według rodzaju korekcji: Dźwiękowe, wibracyjne, sprayowe, ultradźwiękowe lub elektrostatyczne.

Zdecydować się możesz także inne rodzaje urządzeń przeciwko szczekaniu psów. Najczęściej wybieranym wariantem są oczywiście obroże antyszczekowe, które dostępne są zarówno dla małych jak i dużych psów. Odpowiednie do użytku domowego i zewnętrznego. Inną opcją są tzw. jednostki antyszczekowe. Są to urządzenia, które w prosty sposób eliminuje szczekanie psa w domu i w ogrodzie bez potrzeby zakładania obroży. Jeżeli problemem jest głównie wycie psa najlepszym wyborem są obroże przeciwko wyciu.

Pomożemy Ci dokonać wyboru.

Jeśli nie możesz sobie poradzić z wyborem obroży, chętnie Ci pomożemy. Jesteśmy przygotowani na Twoje pytania i wątpliwości. Kontaktować możesz się z nami telefonicznie 579 061 399, przez email, info@obroza-elektryczna.pl  lub za pomocą czatu online, w prawym dolnym rogu. Chętnie pomożemy i doradzimy.

Wypróbuj obroże antyszczekową.

Wybór odpowiedniej obroży jest bardzo ważny. Każdy pies jest inny i inaczej reaguje na obrożę. Staramy się doradzić jak najlepiej, zdarzają się przypadki, kiedy obroża nie odpowiada psu Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę i możliwość wymiany. Nie tylko pomożemy przy wyborze, ale także udostępnimy obroże do wypróbowania na na miesiąc. Jeśli obroża nie będzie Twojemu pieskowi odpowiadać możesz ją wymienić!

Wodoodporność

Rasa

Zasilanie

Funkcje

Detekcja


   Kolejność według:         
Stacja antyszczekowa GoodLife DogSilencer Stacja antyszczekowa GoodLife DogSilencerStacja antyszczekowa GoodLife DogSilencer
 

Ultradźwiękowa stacja antyszczekowa GoodLife DogSilencer MAX

Dostepne > 10 szt. wtorek 21. 09. u Ciebie
Ulepszona, nowa wersja DogSilencer MAX, intensywność działania zwiększona o 40%. Zasięg ok. 90 metrów. Wodoodporna. W…
813 zł
Domácí protištěkací jednotka PetSafe Domácí protištěkací jednotka PetSafe
 

Domowa stacja antyszczekowa PetSafe

Dostepne 2 szt. wtorek 21. 09. u Ciebie
Domowa stacja PetSafe używa do zapobiegania szczekaniu ultradźwięku. Aby zwiększyć skuteczność działania, zestaw…
234 zł
Eyenimal Ultrasonic Bark Control
 

Eyenimal Ultrasonic Bark Control

Dostepne 9 szt. wtorek 21. 09. u Ciebie
Stacja ultradźwiękowa Eyenimal służy do ograniczenia szczekania psa, zasięg 15 metrów. W chwili, gdy pies szczeka,…
270 zł

Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794) Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794)Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794)Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794)Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794)Antyszczekowa stacja PetSafe (PBC19-11794)
 

Antyszczekowa stacja PetSafe

Dostepne 3 szt. wtorek 21. 09. u Ciebie
Ultradźwiękowa stacja PetSafe służy do ograniczenia szczekania psa. Dedykowana dla psów z wagą od 3,6 kg. 3 poziomy…
325 zł
Stacja antyszczekowa GoodLife Bark Control Pro Stacja antyszczekowa GoodLife Bark Control ProStacja antyszczekowa GoodLife Bark Control ProStacja antyszczekowa GoodLife Bark Control ProStacja antyszczekowa GoodLife Bark Control Pro
 

Stacja antyszczekowa GoodLife Bark Control Pro

Dostepne > 10 szt. wtorek 21. 09. u Ciebie
Bark Control Pro rozpozna szczekanie i zatrzyma szczekanie twojego psa lub psa sąsiada za pomocą ultradźwięków…
542 zł
 • 1Czym jest obroża antyszczekowa?

  Obroża przeciw szczekaniu dla psa to pomoc treningowa, która pomaga oduczyć psa nadmiernego szczekania. Obroża jest całkowicie bezpieczna, używając jej w prawidłowy sposób nie możesz zrobić zwierzakowi krzywdy. Ważne jest aby wybrać odpowiedni typ według rasy i poprawnie założyć obrożę. Jeśli twój pies szczeka gdy pozostaje sam w domu, kupno obroży przeciw szczekaniu rozwiąże problem twój i narzekających sąsiadów.

 • 2W jaki sposób działa obroża przeciw szczekaniu?

  Obroża przeciw szczekaniu, ma wbudowany czujnik dźwiękowy lub wibracji strun głosowych. Na jego podstawie potrafi sama rozpoznać wycie lub szczekanie psa. W momencie gdy pies zaszczeka obroża się aktywuje. W zależności od wybranego modelu obroża działa w różny sposób. Często wysyła ostrzeżenie dźwiękowe a następnie impuls na wybranym poziomie lub rosnącym progresywnie w górę. Są obroże sprayowe, wyłącznie dźwiękowe lub wibracyjne. Skuteczność obroży dochodzi do 100%, ponieważ psy szybko rozpoznają związek między korektą a nieprawidłowym zachowanie. W efekcie pies przestaje nadmiernie szczekać.

 • 3W jakich sytuacjach przyda się obroża przeciw szczekaniu?

  Do ograniczenia nadmiernego i niechcianego szczekania, wycia lub warczenia w mieszkaniu podczas nieobecności domowników

  Do efektywnego oduczenia szczekania psów na ludzi, auta, rowery oraz inne psy podczas spacerów

  Oduczenie niechcianego szczekania lub wycia psa sąsiadów 

 • 4Czy obroże są bezpieczne?

  Obroże przeciw szczekaniu zostały przebadane przez Komisje do spraw ochrony zwierząt, która stwierdziła "tzw. obroże antyszczekowe przez ostatnich 8-10 lat przesył techniczny rozwój, nie mają prawie nic wspólnego z prototypami, które używały o wiele większą moc impulsu. Biorąc pod uwagę dobro zwierzaków i ujednolicenie standardów zostało założone międzynarodowe stowarzyszenie producentów obroży elektronicznych (ECMA), które dokładnie zajmuje się tą problematyką, przeprowadza badania we współpracy z pracownikami naukowymi. Obecne, nowoczesne obroże elektroniczne, renomowanych producentów, których skupia stowarzyszenie ECMA w pełni respektuje delikatne obchodzenie się ze zwierzętami, bierze pod uwagę ich wrażliwość i fizjologię. Nowoczesne obroże elektryczne pozwalają na zastąpić, starsze metody treningowe, które nie brały pod uwagę dobra psa."

 • 5Kiedy rozpocząć używanie obroży?

 • Obroże zaleca się używać od 6 miesiąca życia zwierzaka. Dokładnie przeczytaj instrukcję od producenta. Wybierz odpowiedni poziom impulsu (poniżej progu bólu psa, pies powinien czuć impuls, ale nie może go boleć). Obroże mają często oprócz impulsu dodatkowe ostrzeżenia takie jak sygnał dźwiękowy, wibracje. Pies szybko zrozumie związek pomiędzy działaniem obroży a szczekaniem czego efektem będzie ograniczenie szczekania.

 • 6Jakie funkcje oferuje obroża antyszczekowa?

  Im większa ilość funkcji tym łatwiej dostosować nam obroże do danego psa. Najważniejszą i zarazem podstawową funkcją jest dźwiękowe ostrzeżenie i impuls. Większość oferowanych przez nas obroży ma ta funkcje, dodatkowo uzupełnione o wibracje. Poniżej różne typy obroży:

  Dźwiękowe obroże przeciw szczekaniu: Dźwiękowe ostrzeżenie często występuje przed impulsem. Pies szybko nauczy się, że przed impulsem jest dźwięk i zacznie reagować już na ten sygnał. W ofercie są także tylko obroże dźwiękowe.

  Wibracyjne obroże antyszczekowe: Najczęściej jest to funkcja wysyłana pomiędzy dźwiękiem a impulsem. Są też obroże, które posiadają wyłączenie ostrzeżenie wibracyjne, reagują na nie przeważnie mniejsze i wrażliwe psy.

  Elektryczne obroże przeciw szczekaniu: Impuls wysyłany jest jako główna korekta. Jest regulowany na kilku poziomach lub rośnie stopniowo w miarę szczekania. Często poprzedzany ostrzeżeniem dźwiękowym lub wibracją.

  Sprayowe obroże antyszczekowe: Jedna z najskuteczniejszych metod, dla opiekunów, którzy nie chcą używać obroży z impulsem. W reakcji na szczekanie psa w kierunku pyska psa aplikowany jest spray o zapachu cytryny, lawendy lub bezzapachowy (do wyboru).

   

 • 7Dla jakich wielkości i ras obroże są odpowiednie?

   

 • Bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru skutecznej obroży jest wielkość i rasa psa. Jeśli waga twojego psa jest wynosi między 5 kg a 50 kg, większość obroży będzie odpowiednia. Wystarczy wyregulować moc działania podczas pierwszego zakładania. Jeśli twój pies należy do ras miniaturowych poniżej 5 kg lub dużych o wadze ponad 50 kg warto zastanowić się nad zakupem specjalnej obroży przewidzianej do danej wagi. Oczywiście waga to tylko sugestia, zdarza się, że na dużego psa bardzo dobrze działa delikatna korekta i na odwrót, że mały pies potrzebuje silniejszego impulsu.

 • 8Czy obroże są wodoodporne?

   

  Chociaż zdecydowana większość obroży przeciw szczekaniu używana jest w domu, odporność na wodę jest ważną cechą. Możemy spotkać się z następującymi standardami: odbiornik odporny na deszcz lub śnieg, odbiornik odporny na krótkotrwałe zanurzenie lub odbiornik bez ochrony przeciw wodzie czyli tylko do użytku wewnętrznego.
 • 9Jak zasilane są obroże przeciw szczekaniu?

  Zasilanie obroży to istotny czujnik, który należy brać pod uwagę podczas wyboru obroży. Obroże są najczęściej zasilane za pomocą 3V, 6V lub 9V baterii. Cena tych baterii waha się od 5 zł do 20 zł dlatego należy przy zakupie wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Niektóre obroże zasilane są także na specjalne baterie danego producenta, więc warto sprawdzić tę cechę przed zakupem. W ofercie są także obroże na ładowarkę. Taką obrożę należy ładować częściej niż obrożę na baterię, ale nie dochodzą nam koszty baterii.

 • 10Czy obsługa obroży jest prosta?

  Dostępne są obroże, które wystarczy założyć na szyję psa i nie trzeba nic ustawiać. Korekta wtedy zwiększa się w miarę szczekania. Przy obrożach gdzie jest możliwość ustawienia siły działania zaczynamy od najniższych wartości i sprawdzamy reakcję psa.

Kategorie "Jednostki antyszczekowe"

DODAJ KOMENTARZDyskusja (0)

Skontaktuj się z nami
 

Brak komentarzy