Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Ogrodzenia niewidzialne dla psów Dogtrace, jakie są rodzaje i które wybrać?

Elektroniczne ogrodzenia dla zwierząt zapewniają bezpieczeństwo psa lub kota w ogrodzie. Bez problemu takie ogrodzenie zainstalujesz sam, zakopując przewody w ogrodzie lub mocując na istniejącym płocie. Zapewnisz bezpieczeństwo psu jak i sąsiadom w okolicy. Bez względu na  wiek, rasa i temperament psa, a także rozmiar i układ posesji oraz istniejące ogrodzenie możesz dobrać odpowiedni produktu. Wybór skutecznego ogrodzenia elektrycznego dla psów jest ważny. Dobrą wiadomością jest to, że doradzimy ci wyborze.

Nie musisz się już martwić, że Twój pies ucieknie w niebezpieczne miejsca, ponieważ niewidoczne ogrodzenie utrzyma Twojego pupila w wyznaczonych granicach. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń, niewidoczne ogrodzenia elektryczne dostosowuje się do wrażliwości psa. Przed korektą impulsem następuje także sygnał dźwiękowy, który pozwala zorientować się psu, że znajduje się w strefie zakazanej.

Nadajnik emituje sygnał radiowy przez przewód, a sygnał ten jest odbierany przez odbiornik, który nosi pies. Gdy pies zbliży się do przewodu granicznego, obroża wyemituje dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Jeśli pies zignoruje sygnał ostrzegawczy i będzie kontynuował zbliżanie się do ogrodzenia, otrzyma bezpieczną korektę statyczną, która przypomni mu o tym, że należy wycofać się do bezpiecznej strefy. Pamiętaj aby przetrenować psa w zakresie jak reagować na statyczną korektę, którą otrzymuje, gdy zbliża się do ogrodzenia.  Odbiornik jest kompaktowy, w 100% wodoodporny, a dzięki niewielkiej wadze i ergonomicznej konstrukcji może być używany dla wszystkich ras psów. Liczba psów nie jest ograniczona.Najlepszy stosunek ceny do jakości D-Fence 101 lub 1001

Najlepszym stosunkiem jakości do ceny jest system D-Fence 101 lub 1001. Za pomocą tego niewidocznego ogrodzenia można stworzyć instalację o długości do 1200 m. Niewidzialne ogrodzenie pozwala szybko i łatwo określić granice obszaru, w którym pies może się swobodnie i bezpiecznie poruszać. Można go również zainstalować w miejscach, w których nie można zastosować konwencjonalnego ogrodzenia.  W zestawie D-Fence 101 - znajdzisz 100 m przewodu antenowego o przekroju 0,75 mm2. Ten przekrój jest odpowiedni dla instalacji o długości do 400 m. Dodatkowy przewód należy dokupić. Zestaw D-Fence 1001 - nie zawiera przewodu antenowego! Odpowiedni przewód należy zamówić osobno w zależności od całkowitej długości instalacji. Oba urządzenia umożliwają ustawienia stref w następujących szerokościach strefa sygnałyu ostrzegawczego - dźwięk płynna regulacja w zakresie od 0,4 do 5 metrów strefa korekcyjna – impuls płynna regulacja w zakresie od 0,3 do 1,5 metra.

.

Dla bardziej wymagających D-Fence 202 lub 2002

Jeśli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem zdecyduj się na wersję D-Fence 202 lub 2002. Ta wersja urządzenia umożliwa stworzenie instalacji do długości 2200 metrów. Posiada także zasilanie awaryjne – w przypadku braku prądu zapewnia bezpieczeństwo psa nawet przez 16 godzin. Dodatkowo strefy dźwiękowa i korekcyjna regulowane są w większym zakresie od 0 do 15 metrów! Zestaw D-Fence 2002 zawiera 100 m przewodu o przekroju 0,75 mm2, z możliwością dokupienia dodatkowego przewodu antenowego. Zestaw 202 nie zawiera przewodu, jego zakup zależy od całkowitej długości instalacji. Prawidłowy przekrój przewodu dobierz według następującej zasady: zalecany przekrój przewodu w stosunku do długości instalacji do 400 m - 0,75 mm2, 400 m - 600 m - 1,0 mm2, 600 m - 900 m - 1,5 mm2, 900 m - 2200 m - 2,5 mm2.

Urządzenie nadaje się do każdego rodzaju terenu, z instalacją poradzi sobie każdy. Aby system niewidocznego ogrodzenia działał prawidłowo, przewód musi być podłączony do nadajnika i tworzyć nieprzerwaną pętlę przewodu. Z nadajnika należy rozwinąć przewód wokół twojego terenu. Przewód może być umieszczony na ziemi, płytko zakopany (maks. 10 cm głębokości) lub przymocowany do istniejącego ogrodzenia lub ściany (optymalnie do wysokości 30 cm nad ziemią).

Zařízení je vhodné pro jakýkoli typ terénu, instalaci zvládne každý. Aby systém neviditelného plotu správně fungoval, musí být kabel připojen k vysílači a tvořit nepřerušenou smyčku. Od vysílače je třeba kabel rozvinout kolem vašeho pozemku. Kabel může být umístěn na zemi, mělce zakopán (max. 10 cm hluboko) nebo připevněn ke stávajícímu plotu či zdi (optimálně do výšky 30 cm nad úrovní terénu).

Dzięki elektronicznemu niewidocznemu ogrodzeniu pies szybko nauczy się respektować granice wyznaczonej przestrzeni i będzie poruszał się swobodnie tylko w miejscach, w których nie grozi mu niebezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś pewien czy ogrodzenie sprawdzi się na twoim terenie lub nie wiesz co dokładnie zakupić skontaktuj się z nami!


Produkty powiązane