Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Jak skutecznie nauczyć futrzanego przyjaciela komendy "do mnie!"?

Komenda do mnie jest bardzo ważną umiejętnością do nauczenia psa. Pomaga zapewnić mu bezpieczeństwo i sprawia, że możesz cieszyć się ćwiczeniami i treningiem poza smyczy. Jak więc nauczyć psa wracać na zawołanie? Najważniejsze jest, aby być bardziej interesującym dla psa niż otaczający go świat, zaoferować mu wspaniały smakołyk lub ulubioną zabawkę.

  1. Potrzebujesz zachęty - naprawdę smacznego smakołyku lub zabawy z zabawką. Pokaż psu zabawkę lub jedzenie.
  2. Zrób kilka kroków do tyłu, a następnie zawołaj psa po imieniu i powiedz "do mnie" przyjaznym, podekscytowanym tonem - przykucnięcie może również zachęcić psa do powrotu.

  1. Gdy pies do ciebie podejdzie, delikatnie chwyć go za obrożę i daj mu smakołyk lub pozwól mu pobawić się zabawką.
  2. Upewnij się, że pies wraca do Ciebie na komendę. Nie chcesz go nagradzać, jeśli zatrzyma się w połowie drogi, zmieni kierunek lub zatrzyma się poza zasięgiem. Powinien wrócić do ciebie na tyle blisko, abyś mógł go dotknąć.
  3. Stopniowo zwiększaj odległość, w jakiej znajdujesz się od psa, aż w końcu będziesz mógł zawołać psa do ogrodu lub z pokoju do pokoju.
  4. Gdy pies regularnie przychodzi do ciebie na zawołanie w domu i ogrodzie, możesz zacząć ćwiczyć przywołanie w bezpiecznych warunkach na zewnątrz. Do treningu przywołania na zewnątrz przydatne mogą być długie smycze, ponieważ pozwalają one psu na pewną swobodę, nie dając mu jednak na tym etapie pełnej swobody.
  5. Zanim przywołasz psa z powrotem, daj mu czas na powąchanie, zbadanie i poznanie otoczenia. Wywołaj psa losowo i pozwól mu bawić się i rozpraszać przez różny czas, zanim go przywołasz.

Możliwe jest również użycie elektronicznej obroży treningowej do treningu przywołania.

  1. Zawołaj psa po imieniu i powiedz "do mnie".  Naciśnij przycisk na nadajniku i zwolnij go, gdy pies odwróci głowę i nawiąże z tobą kontakt wzrokowy.
  2. W międzyczasie używaj smyczy do prowadzenia psa. Powtarzaj ten krok, aby przyzwyczaić psa do stymulacji i stopniowo zaprogramować komendę "do mnie" i związane z nią działanie w pamięci mięśniowej psa.
  3. Gdy pies zaczyna rozumieć komendę "do mnie" w wielu różnych sytuacjach, wypowiadamy komendę, czekamy sekundę lub dwie, a następnie naciskamy przycisk na radiu, jeśli pies do nas nie przychodzi. Ta przerwa daje psu szansę na podjęcie właściwej decyzji bez potrzeby stymulacji. Dzięki zdalnej obroży treningowej zawsze będziesz mieć pomoc, dopóki wiesz, że pies przyjdzie do ciebie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i rozproszeniach.

O czym należy pamiętać:

-         Wysłaj komendy tylko wtedy, gdy zamierzasz pochwalić psa - nie koryguj psa, aby go potem skarcić, ponieważ jest znacznie mniej prawdopodobne, że wróci następnym razem, użyjesz obroży.

-


Produkty powiązane

Nowość
Patpet 690
Warianty (2)
dla 1 psa dla 2 psów

Patpet 690

Dostępne
419 zł

Porównaj

Reedog P20
Warianty (2)
dla 1 psa dla 2 psów

Reedog P20

Dostępne
369 zł

Porównaj

Patpet 630
Warianty (2)
dla 1 psa dla 2 psów

Patpet 630

Dostępne
621 zł

Porównaj

Reedog VS8
Warianty (2)
dla 1 psa dla 2 psów

Reedog VS8

W drodze 91 szt.
251 zł

Porównaj