Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Jak wybrać domek dla psa?

  • Pamiętaj o wyborze prawidłowego rozmiaru. Piesek nie powinien być ściśnięty wewnątrz, nie może też mieć koło siebie za dużo wolnego miejsca. Zamknięte legowiska typu igloo są odpowiednie głównie dla małych i średnich ras.
  • Pod uwagę podczas wyboru bierz charakter i stan zdrowia Twojego pieska. Budy i budki spodobają się pieskom, które chętnie się chowają, są nieśmiałe, mają problemy zdrowotne i potrebują ciepła. Jeśli w domu masz psa, który zawsze musi znaleźć się w centrum wydarzeń, zdecyduj się na otwarte legowisko lub praktyczną matę
  • Pomyśl także o utrzymaniu legowiska w czystości. Materiał nie powinien przyciągać sierści, łatwy w czyszczeniu, najlepiej z możliwością wyprania w pralce. 
  • Musi także wiedzieć, w którym miejscu będzie stało legowisko? Spokojne miejsce do wypoczynku jest tak samo ważne dla psów jak dla nas. Jeżeli rozważasz chłodniejsze pomieszczenie jak garaż lub korytarz buda lub domek będzie dobrym rozwiązaniem. Ochroni pieska przed hałasem i przęciagami.

 

Szczegółowy poradnik dotyczący wyboru legowiska

Wybierasz legowisko dla psa i zainteresowały Cie te typu zamkniętego - budy, iglo, budki? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą w wyborze odpowiedniego domku dla psał. Oferta jest zróżnicowana a my pomożemy Ci się w tym wszystkim lepiej zorientować.

Pies potrzebuje własnego legowiska, nie tylko dlatego, żebyś mógł kazać mu pójść na „miejsce”. To dla niego ważne z psychologicznego punktu widzenia, prywatność, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Twój czworonożny przyjaciel na pewno na to zasługuje. Wybierz legowisko dla psa, które stanie się dla niego miłą odskocznią i gdy kolejny raz wyślesz go na "miejsce" pójdzie tam chętnie.

 

Jak z szerokiej oferty wybrać to, które będzie najlepiej odpowiadać Twojemu psu? Spójrzmy trochę dokładniej na możliwości wyboru. Jako pomoc mogą Ci posłużyć poniższe pytania:

  • Jakiej wielkości budę Twój piesek potrzebuje?
  • Jaki materiał jest dla Ciebie i dla niego przyjemny?
  • jak ciężko będzie utrzymać legowisko w czystości?
  • Gdzie legowisko będzie stać?
  • jaki jest charakter i stan zdrowia Twojego zwierzaka?

 

Podstawą jest wielkość domku

Przy każdym legowisku w naszej ofercie znajdziesz wskazówkę, czy przeznaczone jest dla małych, średnich czy dużych ras psów. Chcemy, żeby pies czuł się w budzie przyjemnie i bezpiecznie, dlatego nie powinna być za ciasna lub za wielka. Zwróć uwagę także w jakiej pozycji Twój pies najchętniej odpoczywa, dla pewności zmierz go miarą krawiecką. Pies musi do legowiska wejść cały z rezerwą w postaci 10, 20 cm, aby mógł się porządnie wyciągnąć. Jeżeli w domy masz dwa psy, które są przyzywczajone do wspólnego spania, weź pod uwagę możliwość kupna jednej dużej budy dla dwóch psów.

 

domeček pro psa

Niech Twój piesek zasypia w czystym legowisku

Bądź ostrożny podczas wyboru materiału, z którego legowisko zostało wykonane. Polecamy wybrać materiał, który będzie łatwy w czyszczeniu lub da się wyprać w pralce. Jeżeli masz szczeniaka lub psa, który lubi gryźć, docenisz materiał odporny na drapanie i gryzienie. W miękkiej budce, która będzie psa ogrzewać, będzie się on czuł przyjemnie, za to legowisko ze skóry łatwiej wyczyścisz.

 

Idealna lokalizacja legowiska w domu

Z materiałem będzie również związana z lokalizacja legowiska. Zaletą budy do wnętrza, domku lub igloo jest to, że Twojemu psu będzie ciepło, nawet po umieszczeniu w chłodniejszych częściach domu lub mieszkania. Budka także będzie chronić go przed przeciągami. Jeżeli legowisko będzie leżeć na zimnych płytkach, myśl o tym, żeby jego dno było dość grube i dobrze izolowało. Niektóre psy chętnie odpoczywają w miejscu, z którego mają dobry widok na to co dzieję się wokół. Ale nie chcemy uogólniać, każdy pies jest inny. Z tym ma związek kolejne kryterium wyboru legowisko: charakter.

 

 

Pod uwagę weź psychiczny i fizyczny stan Twojego psiaka

Jeżeli masz pieska, który do odpoczynku wybiera spokojne miejsca, pod kanapą, stołem lub łózkiem, zamknięte legowisko będzie dla niego idealnym wyborema. Także mniejsze rasy psów, chętnie się chowają. Jeżeli nie jesteś pewien lub psa masz krótko i nie znasz go na tyle dobrze, możesz kupić wariant 2 w 1to buda, która w ciągu kilku chwil może stać się legowiskiem bez daszku.

Budki i igloo są świetne z powodów zdrowotnych, głównie mała rasy z krótkimi nogami są bardziej narażone na przeziębienia. Za zamknięte legowisko, będzie Tobie wdzięczny także psi senior, którego bola stawy i plecy. W budce i igloo będzie im przyjemnie i ciepło.

Jaki kolor legowiska wybrać?

W ostatecznym wyborze nie musisz kierować sie potrzebami psa, możesz wziąć pod uwagę wygląd Twojego wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz legowiska w wielu różnych koloracj i designach. Wybierz legowisko, które nie tylko jest wygodne, ale także przyjemne dla oka Twojego i zwierzaka. Co powiesz na stylową czerwoną budkę lub beżowo-brązową piramidę?

 

Pomocy, mojemu psu budka się nie podoba!

Twój pies nie jest pod wrażeniem nowego domku w odróżnieniu od Ciebie? Daj mu trochę czasu, aby mógł zapoznac się z nim. Musi się przyzwyczaić do nowego miejsca odpoczynku. Na pewno pomoże, jeśli do wnętrza włożysz jego ulubioną zabawkę, przysmak lub koc, na którym często odpoczywa. Na początku możesz pieska nagradzać za każdym razem jak pies do legowiska wejdzie. Dzięki temu na pewno szybko znajdzie drogę do swojego nowego schronienia.