Test obroży GPS Mishiko - czy jest tak dobra na jaką wygląda?

Firma Mishiko wprowadziła na rynek nową obrożę GPS przed około pół rokiem. Produkt, wstępnie bardzo nam się spodobał, dlatego zdecydowaliśmy się na dystrybucję i wprowadzenie tej obroży na stałe do oferty. Spotkanie z producentem zakończyło się powodzeniem i produkt jest już dostępny w naszym sklepie :)

Testowanie produktu

Przejdźmy do samego produktu. GPS obroża Mishiko z zewnątrz prezentuje się świetnie. LED podświetlenie urządzenia sygnalizuje aktywność, stan baterii, wieczorem działa jako świecąca obroża, także zapewnia doskonały wygląd.

Do kompletnej recenzji jest jeszcze za szybko, nie mialem okazji wypróbować jej we wszystkich sytuacjach, głównie przy ucieczce psa. Nie potrafiłem przekonać Belli, żeby złapała trop i pobiegła za zwierzyną. Aplikacja jest ciągle rozwijania i posiada kilka na prawdę interesujących funkcji. Ta recenzja będzie regularnie uzupełniana o nowe funkcje i doświadczenia.

Precyzja lokalizacji, w miejscach z dobrym zasięgiem, bardzo dobry wynik. Róźnica od prawdziwego położenai psa wynosiła około 3-6 metrów. Czas aktualizacji pozycji to 15 sekund.

 

 

Lokalizacja

Sama lokalizacja psa działa na prawdę świetnie. W mieście widzisz aktualną pozycję psa, która aktualizuje się co 15 sekund, dokładność lokalizacji wynosi od 3-6 metrów. Problem może zdarzyc się podczas użytkowania w lesie. Tak samo jak większość obrozy GPS lokalizowanych przez sygnał GSM, Mishiko w lesie nie działa. Zaraz po wejściu do lasu, sygnał obroży zanika i nie jest możliwa lokalizacja psa.

 

Geofence (wirtualne ogrodzenie) - bardzo łatwo ustawisz strefę, której piesek nie powinineń przekroczyć. Jeżeli to nastąpi, aplikacja wyśle powiadomienie razem z sygnałem dźwiękowym. Nie stanowi problemu ustawienie granicy terenu, która umożliwia naszą reakcję po jej przekroczeniu. Możesz do tego wykorzystać np. obrożę treningową i dźwiękiem zwrócić uwagę psa na konieczność powrotu na wyznaczony teren.

 

Stan baterii i tryb oszczędzania energii - aplikacja umożliwia kontrolę stanu baterii w procentach, naciskając na ikonke możesz włączyć tryb oszczędzania baterii, obniży się wtedy częstotliwość aktualizacji pozycji i wyłączy się światło LED.

 

Monitor akywności - w aplikacji dzięki systemowi punktów sprawdzisz aktywość Twojego psa. Przydaje się to szczególnie w okresie redukcji wagi. Spróbuje się określić i przeanalizować czy Bella porusza się więcej gdy jedzie ze mną do pracy czy jak zostaje w domu z moją partnerką.

 

Spacer - każdy spacer możemy zapisać Logbooku.

 

Profil zwierzaka - Oprócz imienia, fotorgafii i rasy zawiera także informacje o wadze i wzroście. Z tych danych algorytm Mishiko przelicza zalecaną aktywność, która na stronie głównej widoczna jest jako cel.

 

Statystyki -  z poziomu aplikacji widzisz dokładne statystki aktywności i wykresy.

 

 

  

Ładowanie

Dzięki ostatniej aktualizacji możemy włączyć tryb oszczędzania energii. Na początku testowałem bez tej opcji. Jedno ładowanie Mishiko wystarczyło na około 40 godzin (normalne wyprowadzanie psa, bez trybu oszczędzania baterii). Podczas półgodzinnego spaceru, bez trybu oszczędzania poziom baterii obniża się od 13 do 18%. Urządzenia ładowane jest na podstawie, ma której musimy położyć urządzenie, nie ma potrzeby podłączania kabli. Ładować można bez zdejmowania urządzenia GPS z obroży, trzeba tylko pamiętać o poprawnym ułożeniu nadajnika. Podczas ładowania, poziom naładowania sygnalizowany jest światełkiem, które z jednego punktu rozszerza się do całego okręgu. Czas ładowania od kompletnego rozładowania wynosi 2 godziny

 

Ocena

GPS obroża i monitor aktywności Mishiko należy do najlepszych w swojej kategorii. Urządzenie na pewno polecamy użytkownikom w mieście i tam gdzie zasięg sieci jest bardzo dobry. W lesie lub za miastem może być już gorzej.

W cenie niecałych 800 zł, otrzymasz jedną z najlepszych obroży GPS do określania pozycji psa za pomocą sieci telefonii komórkowej, nie ma także potrzeby wykupowania dodatkowego abonamentu czy konieczności uiszczania innych dodatkowych opłat. Producentem jest spółka córka operatora telekomunikacyjnego, dlatego nie ma obaw o dostępność usługi przykładowo za 10 lat.

 

Według obroza-elektryczna.pl ocena wynosi 8,5 na 10.

 Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów