Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Pies sąsiada nie daje nam spać, ciągle szczeka i wyje. Jak temu zapobiec?

Budzisz się w sobotni poranek, aby cieszyć się ciepłym słońcem i smakiem ulubionej kawy lub herbaty, albo wracasz zmęczony po pracy, chcesz odpocząć na tarasie lub zdrzemnąć się, a jedyne co słyszysz to ciągłe szczekanie psa sąsiada.

Optymalnym rozwiązaniem jest powiadomienie sąsiada o szczekaniu. W przypadku jakichkolwiek problemów z sąsiadami - w tym nadmiernego szczekania psów - kluczowa jest komunikacja. Przyczyny nadmiernego i głośnego szczekania mogą być różne. Psy szczekają z wielu powodów, w tym z nudów, niepokoju, zachowań terytorialnych lub komunikacji. Poświęć kilka minut każdego dnia, aby zaobserwować i zanotować, kiedy i dlaczego Twój pies szczeka. Gdy wskażesz sąsiadowi, co może być przyczyną problemu, może się okazać, że szczekanie ustanie.

Rozmawiałeś z sąsiadem i.... szczekanie psa nadal się utrzymuje, możesz zalecić poszukanie profesjonalnej pomocy lub zapisanie psa na kurs szkoleniowy. Istnieje szansa, że pies ograniczy szczekanie, ale będzie to wymagało czasu i zaangażowania ze strony właściciela psa. Możesz również zasugerować zakup obroży antyszczekowej. Jeśli te sugestie nie spotkają się z entuzjazmem, trzeba będzie działać na własną rękę. Wtedy z pomocą przychodzą budki antyszczekowe od Goodlife DogSilencer Max i Bark Pro..

Antyszczekacz to urządzenie, które wygląda jak małe radio. Umieszcza się go w miejscu w ogrodzie z bezpośrednim widokiem na szczekającego psa. Najsilniejsza stacja działa na odległość do 90 metrów! Stacja ma wbudowany mikrofon, który odbiera szczekanie psa. W odpowiedzi na szczekanie emituje ultradźwięki, których psy nie lubią. Za każdym razem, gdy pies szczeka, stacja Dog Silencer MAX emituje potężny dźwięk o wysokiej częstotliwości. Dźwięk ten jest bardzo nieprzyjemny dla psów, podobnie jak uderzanie paznokciami o tablicę. Większość psów dość szybko uczy się, że jeśli będą cicho, nie usłyszą tego nieprzyjemnego dźwięku. Pies szybko zaczyna rozumieć związek między szczekaniem a nieprzyjemnymi dźwiękami. W rezultacie szczekanie ustanie.

DogSilencer Max automatycznie wykrywa szczekającego psa w odległości 30 metrów i skutecznie reaguje w odległości do 100 metrów. Jeśli szczekający pies znajduje się w większej odległości, może być konieczne aktywowanie budki za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Jest wodoodporny, ale aby przedłużyć żywotność DogSilencer MAX, używaj go w miejscu chronionym przed ulewnym deszczem lub bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Czy działa przez ogrodzenia, ściany, okna lub krzaki? Pamiętaj, że ultradźwięki emitowane przez DogSilencer nie przenikają przez żadne stałe obiekty, takich jak drewniane ogrodzenia, okna, ściany lub gęste zarośla. Cieńszy żywopłot nie stanowi problemu dla stacji antyszczekowej, będzie działać bez żadnych problemów. Urządzenie jest zasilane sieciowo za pomocą zasilacza lub może być zasilane bateriami. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy korzystanie z dołączonego zasilacza sieciowego, szczególnie na wczesnych etapach szkolenia, gdy pies będzie szczekał więcej. Żywotność baterii zależy od pogody, jakości użytych baterii i częstotliwości włączania urządzenia.

Drugim, alternatywnym rozwiązaniem jest budka antyszczekowa Bark Pro. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku DogSilencer, różnica polega na innej odległości wykrywania szczekania i maksymalnym zasięgu. Ogranicza szczekanie na odległość do 45 metrów. Bark Control Pro może wykryć szczekanie psa w odległości do 15,5 metra. W przypadku psów, które znajdują się dalej niż 15,5 metra, można użyć pilota zdalnego sterowania. Wystarczy aktywować pilota ręcznie, naciskając przycisk z wnętrza domu, samochodu lub nawet z kieszeni.

 


Produkty powiązane