Jak wybrać domek, igloo lub budę dla psa?

 

  • Nie lekceważ wyboru odpowiedniego rozmiaru. Pies nie powinien czuć się ciasno w legowisku ani mieć wokół siebie zbyt dużo wolnego miejsca. Zamknięte legowiska typu igloo są odpowiednie głównie dla małych i średnich ras.
  • Wybierz legowisko zgodne z charakterem i stanem zdrowia Twojego psa. Budy i budki docenią psy, które lubią się chować, są bardziej płochliwe, mają problemy zdrowotne i potrzebują ciepła. Jeśli masz w domu stróża porządku, który lubi przegląd wszystkiego, co się dzieje w domu, wybierz otwarte legowisko lub praktyczną matę.
  • Pomyśl także o utrzymaniu legowiska. Powinien być wykonana z materiału niezbyt łapiącego sierść i łatwego do czyszczenia, najlepiej nadającego się do prania w pralce.
  • Czy wiesz, gdzie umieścisz legowisko? Miejsce do spania i odpoczynku jest dla psów równie ważne jak dla nas. Jeśli zastanawiasz się nad chłodniejszym pokojem lub garażem, właściwym wyborem będzie buda. Chroni psa  jednocześnie przed przeciągami i hałasem.

 

Szczegółowy przewodnik w wyborze legowiska

Wybierasz legowisko dla swojego psa i interesują się legowiska typu zamkniętego - budy, igloo? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek, które przydadzą się przy wyborze odpowiedniego miejsca odpoczynku psa. Oferta jest zróżnicowana, a my pomożemy Ci lepiej się w niej zorientować.

Pies potrzebuje własnego legowiska nie tylko po to, abyś mógł skierować go "na miejsce". Jest to dla niego ważne z psychicznego punktu widzenia, zapewni mu prywatność i poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Twój czworonożny przyjaciel bez wątpienia na to zasługuje. Wybierz dla swojego psa legowisko, które stanie się dla niego przyjemnym schronieniem, a ilekroć wyślesz go "na miejsce", chętnie do niego pójdzie.

Ale jak wybrać z szerokiej oferty, które legowisko będzie najlepiej pasowało do Twojego psa? Rzućmy nieco więcej światła na wybór, bardziej szczegółowo. Poniższe pytania mogą pomóc w odpowiednim wyborze:

  • Jak duże legowisko będzie twój pies potrzebować?
  • Jaki materiał będzie przyjemny?
  • Jak wymagające będzie utrzymanie w czystości?
  • Gdzie umieścić legowisko?
  • Jaki jest charakter i stan zdrowia twojego psa?

 

Wielkość domku lub budy to podstawa

Przy każdym legowisku w naszej ofercie znajdziesz rekomendacje, czy jest on odpowiedni dla ras małych, średnich czy dużych. Zależy nam, aby w budce pies czuł się komfortowo i bezpiecznie, dlatego nie powinna być ona zbyt ciasna ani niepotrzebnie przestronna. Obserwuj także pozycję, w której pies woli odpoczywać i dla pewności zmierz ją. Pies musi zmieścić się w legowisku z zapasem około 10 do 20 cm, aby mógł wygodnie się wyciągnąć. Jeśli masz dwa psy, które przywykły do wspólnego spania, rozważ zakup jednego większego legowiska dla obu.

Niech twój piesek zasypia w czystym legowisku

Zachowaj ostrożność przy wyborze materiału, z którego wykonane jest legowiska. Zalecamy wybór materiału łatwego do prania lub prania w pralce. Jeśli masz szczeniaka lub psa o dzikiej naturze, docenisz materiał odporny na drapanie i gryzienie. W miękkiej budce, w której jest ciepło i przyjemnie pies poczuje się komfortowo, a skórzane legowisko będzie łatwiejsze do czyszczenia.

 

Idealne umieszczenie legowiska u ciebie w domu

Położenie legowiska będzie również związane z materiałem. Zaletą budy z materiału, domku czy igloo jest to, że Twojemu psu będzie w nich ciepło, nawet jeśli umieścisz je w chłodniejszych zakątkach domu lub mieszkania. Budka ochroni go również przed przeciągami. Jeśli legowisko będzie leżeć na zimnych płytkach, pomyśl, aby miało mocne dno, które wystarczająco izoluje. Jednocześnie dobre jest dla psa, gdy może odpocząć w spokojnym miejscu, skąd będzie miał dobry widok na wszystko co dzieje się w domu. Ale nie chcemy generalizować. Każdy pies jest inny. I jest jeszcze jedno ważne kryterium wyboru legowiska: charakter.

 

Weź pod uwagę stan psychiczny i zdrowotny pieska

Jeśli masz psa, który szuka zacisznych miejsc do wypoczynku pod kanapą, stołem lub łóżkiem, zamknięte legowisko będzie dla niego idealnym wyborem. Podobnie w przypadku mniejszych ras psów na ogół lubią się ukrywać. Jeśli nie jesteś pewien lub masz psa od niedawna i nie znasz się zbyt dobrze, przyda się wariant 2 w 1 - buda, którą można szybko przekształcić w legowisko bez zadaszenia.

Budki i domeczki są również dobre ze względów zdrowotnych, ponieważ szczególnie małe rasy z krótkimi nogami są bardziej podatne na przeziębienia. Pies senior będzie również wdzięczny za zamknięte legowisko, zwłaszcza jeśli cierpi na ból pleców lub stawów. Będzie przyjemnie ciepło w budzie z materiału lub domku

 

 

Jak wybrać kolor legowiska?

Biorąc pod uwagę to ostateczne kryterium wyboru, nie musisz tak bardzo przyglądać się potrzebom psa, co dopasowaniu do Twojego wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz legowiska w wielu różnych kolorach i wzorach. Wybierz legowisko, które jest nie tylko wygodne i praktyczne, ale także miłe dla oka ludzkiego i zwierzęcego. Co powiesz na stylową czerwoną budkę lub beżowo-brązową piramidę?

 

Pomocy, mojemu psu nie podoba się budka!

Twój piesek nie jest zadowolony z nowego legowiska? Daj mu trochę czasu na zapoznanie się z legowiskiem. Musi się przyzwyczaić i odpowiednio "wywąchać" swoje nowe miejsce odpoczynku. Pomoże, jeśli włożysz do środka jego ulubioną zabawkę, smakołyk lub koc, w którym często się kładzie. Początkowo nagradzaj psa za każdym razem, gdy wejdzie do legowiska. Z pewnością wkrótce znajdzie do niego drogę i stanie się dla niego przyjemnym schronieniem.Podobne produkty

Legowisko dla psa Reedog Luxury Black   Dostepne

414 zł

Legowisko dla psa Reedog Light Standard   Dostepne

414 zł

Legowisko dla psa Reedog Pianki Red   Dostepne

196 zł

Legowisko dla psa Reedog Pianki Beige   Dostepne

196 zł

Legowisko dla psa Reedog Red Ring   Dostepne

276 zł

Buda dla psa Reedog 2w1 Light Brown   Dostepne

276 zł

Buda dla psa Reedog 2w1 Dog   Dostepne

394 zł

Piramida dla psa Reedog 2w1 Light Bones   Dostepne

295 zł

Piramida dla psa Reedog 2w1 Light   Dostepne

295 zł

Legowisko dla psa Reedog Premium Grey   Dostepne

315 zł

Legowiska dla psa Reedog York Blue Flower   Dostepne

315 zł

Legowisko dla psa Reedog Grey Paw   Dostepne

315 zł

Legowisko z matą Reedog Cover Light Brown   Dostepne

533 zł

Legowisko dla psa Reedog Premium Black

374 zł

Legowisko dla psa Reedog Paw Brown

315 zł