Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Jak wybrać domek, igloo lub budę dla psa?

 

  • Nie lekceważ wyboru odpowiedniego rozmiaru. Pies nie powinien czuć się ciasno w legowisku ani mieć wokół siebie zbyt dużo wolnego miejsca. Zamknięte legowiska typu igloo są odpowiednie głównie dla małych i średnich ras.
  • Wybierz legowisko zgodne z charakterem i stanem zdrowia Twojego psa. Budy i budki docenią psy, które lubią się chować, są bardziej płochliwe, mają problemy zdrowotne i potrzebują ciepła. Jeśli masz w domu stróża porządku, który lubi przegląd wszystkiego, co się dzieje w domu, wybierz otwarte legowisko lub praktyczną matę.
  • Pomyśl także o utrzymaniu legowiska. Powinien być wykonana z materiału niezbyt łapiącego sierść i łatwego do czyszczenia, najlepiej nadającego się do prania w pralce.
  • Czy wiesz, gdzie umieścisz legowisko? Miejsce do spania i odpoczynku jest dla psów równie ważne jak dla nas. Jeśli zastanawiasz się nad chłodniejszym pokojem lub garażem, właściwym wyborem będzie buda. Chroni psa  jednocześnie przed przeciągami i hałasem.

 

Szczegółowy przewodnik w wyborze legowiska

Wybierasz legowisko dla swojego psa i interesują się legowiska typu zamkniętego - budy, igloo? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek, które przydadzą się przy wyborze odpowiedniego miejsca odpoczynku psa. Oferta jest zróżnicowana, a my pomożemy Ci lepiej się w niej zorientować.

Pies potrzebuje własnego legowiska nie tylko po to, abyś mógł skierować go "na miejsce". Jest to dla niego ważne z psychicznego punktu widzenia, zapewni mu prywatność i poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Twój czworonożny przyjaciel bez wątpienia na to zasługuje. Wybierz dla swojego psa legowisko, które stanie się dla niego przyjemnym schronieniem, a ilekroć wyślesz go "na miejsce", chętnie do niego pójdzie.

Ale jak wybrać z szerokiej oferty, które legowisko będzie najlepiej pasowało do Twojego psa? Rzućmy nieco więcej światła na wybór, bardziej szczegółowo. Poniższe pytania mogą pomóc w odpowiednim wyborze:

  • Jak duże legowisko będzie twój pies potrzebować?
  • Jaki materiał będzie przyjemny?
  • Jak wymagające będzie utrzymanie w czystości?
  • Gdzie umieścić legowisko?
  • Jaki jest charakter i stan zdrowia twojego psa?

 

Wielkość domku lub budy to podstawa

Przy każdym legowisku w naszej ofercie znajdziesz rekomendacje, czy jest on odpowiedni dla ras małych, średnich czy dużych. Zależy nam, aby w budce pies czuł się komfortowo i bezpiecznie, dlatego nie powinna być ona zbyt ciasna ani niepotrzebnie przestronna. Obserwuj także pozycję, w której pies woli odpoczywać i dla pewności zmierz ją. Pies musi zmieścić się w legowisku z zapasem około 10 do 20 cm, aby mógł wygodnie się wyciągnąć. Jeśli masz dwa psy, które przywykły do wspólnego spania, rozważ zakup jednego większego legowiska dla obu.

Niech twój piesek zasypia w czystym legowisku

Zachowaj ostrożność przy wyborze materiału, z którego wykonane jest legowiska. Zalecamy wybór materiału łatwego do prania lub prania w pralce. Jeśli masz szczeniaka lub psa o dzikiej naturze, docenisz materiał odporny na drapanie i gryzienie. W miękkiej budce, w której jest ciepło i przyjemnie pies poczuje się komfortowo, a skórzane legowisko będzie łatwiejsze do czyszczenia.

 

Idealne umieszczenie legowiska u ciebie w domu

Położenie legowiska będzie również związane z materiałem. Zaletą budy z materiału, domku czy igloo jest to, że Twojemu psu będzie w nich ciepło, nawet jeśli umieścisz je w chłodniejszych zakątkach domu lub mieszkania. Budka ochroni go również przed przeciągami. Jeśli legowisko będzie leżeć na zimnych płytkach, pomyśl, aby miało mocne dno, które wystarczająco izoluje. Jednocześnie dobre jest dla psa, gdy może odpocząć w spokojnym miejscu, skąd będzie miał dobry widok na wszystko co dzieje się w domu. Ale nie chcemy generalizować. Każdy pies jest inny. I jest jeszcze jedno ważne kryterium wyboru legowiska: charakter.

 

Weź pod uwagę stan psychiczny i zdrowotny pieska

Jeśli masz psa, który szuka zacisznych miejsc do wypoczynku pod kanapą, stołem lub łóżkiem, zamknięte legowisko będzie dla niego idealnym wyborem. Podobnie w przypadku mniejszych ras psów na ogół lubią się ukrywać. Jeśli nie jesteś pewien lub masz psa od niedawna i nie znasz się zbyt dobrze, przyda się wariant 2 w 1 - buda, którą można szybko przekształcić w legowisko bez zadaszenia.

Budki i domeczki są również dobre ze względów zdrowotnych, ponieważ szczególnie małe rasy z krótkimi nogami są bardziej podatne na przeziębienia. Pies senior będzie również wdzięczny za zamknięte legowisko, zwłaszcza jeśli cierpi na ból pleców lub stawów. Będzie przyjemnie ciepło w budzie z materiału lub domku

 

 

Jak wybrać kolor legowiska?

Biorąc pod uwagę to ostateczne kryterium wyboru, nie musisz tak bardzo przyglądać się potrzebom psa, co dopasowaniu do Twojego wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz legowiska w wielu różnych kolorach i wzorach. Wybierz legowisko, które jest nie tylko wygodne i praktyczne, ale także miłe dla oka ludzkiego i zwierzęcego. Co powiesz na stylową czerwoną budkę lub beżowo-brązową piramidę?

 

Pomocy, mojemu psu nie podoba się budka!

Twój piesek nie jest zadowolony z nowego legowiska? Daj mu trochę czasu na zapoznanie się z legowiskiem. Musi się przyzwyczaić i odpowiednio "wywąchać" swoje nowe miejsce odpoczynku. Pomoże, jeśli włożysz do środka jego ulubioną zabawkę, smakołyk lub koc, w którym często się kładzie. Początkowo nagradzaj psa za każdym razem, gdy wejdzie do legowiska. Z pewnością wkrótce znajdzie do niego drogę i stanie się dla niego przyjemnym schronieniem.


Produkty powiązane

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Light Standard
Warianty (3)
XXL XL L

Legowisko dla psa Reedog Light Standard

Dostępne
521 zł
443 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowiska dla psa Reedog Pianki Beige
Warianty (10)

Legowisko dla psa Reedog Pianki Beige

Dostępne
150 zł
128 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psów Reedog Pianki Red
Warianty (2)
M XL

Legowisko dla psa Reedog Pianki Red

Dostępne
184 zł
156 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Bouda pro psa Reedog 2v1 Light Brown
Warianty (4)
M L S XL

Buda dla psa Reedog 2w1 Light Brown

Dostępne
201 zł
171 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Buda dla psa Reedog 2v1 Dog
Warianty (4)
L M S XL

Buda dla psa Reedog 2w1 Dog

Dostępne
302 zł
257 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Pyramida pro psa Reedog 2v1 Light
Warianty (3)
L M S

Piramida dla psa Reedog 2w1 Light

Dostępne
218 zł
185 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Piramida dla psa Reedog 2v1 Light Bones
Warianty (3)
L M S

Piramida dla psa Reedog 2w1 Light Bones

Dostępne
218 zł
185 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Pelíšek pro psa Reedog York Blue Flower
Warianty (2)
L M

Legowiska dla psa Reedog York Blue Flower

Dostępne
234 zł
199 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Paw Grey
Warianty (3)
XXL XL L

Legowisko dla psa Reedog Grey Paw

Dostępne
234 zł
199 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Paw
Warianty (3)
L XL XXL

Legowisko dla psa Reedog Paw Brown

Dostępne
234 zł
199 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Premium Grey
Warianty (3)
L XL XXL

Legowisko dla psa Reedog Premium Grey

Dostępne
234 zł
199 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Red Ring
Warianty (1)
XL

Legowisko dla psa Reedog Red Ring

Dostępne
268 zł
228 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Pelíšek s potahem Reedog Cover Light Brown
Warianty (1)
M

Legowisko z matą Reedog Cover Light Brown

Dostępne
403 zł
342 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Legowisko dla psa Reedog Luxury Black
Warianty (3)
L XL XXL

Legowisko dla psa Reedog Luxury Black

4 tygodnie
521 zł
443 zł

Porównaj