Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Instalacja przewodu elektronicznego ogrodzenia

Przygotowujesz się do instalacji elektronicznego ogrodzenie? Nie wiesz jak poradzić sobie z jakimś elementem? Opisaliśmy dla Ciebie najczęstsze sposoby instalacji przewodu.

Instalacja w ziemi

Przewód powinień być poprowadzony około 5 cm pod ziemią. Jeżeli używasz skaryfikatora, musisz zakopać go głębiej. Nie ma to żadnego wpływu na sygnał.

 

Instalacja pod kostką, asfaltem

Czasami trzeba przewód pociągnąć przez podjazd lub drogę. Najłatwiej przewód ulożyć pod kostką. W innych przypadkach pozostaje wykonanie rowka piłą kątową.

 

Instalacja na płocie

Przewód możesz zainstalować praktycznie na dowolnym płocie. Najczęsciej są metalowe siatki, ale bez problemu możesz zamontować przewód także na drewnianym płocie.

 

Łączenie przewodu

Jeżeli nie prowadzisz przewodu w ziemi nie jest niezbędne skomplikowane łączenie. Musisz jedynie zapewnić, aby nie doszło do przerwania. Możesz wykorzystać np. złączki, zaciski elektryczne. Lub wykorzystać złączki drutu antenowego, które zalecamy przede wszystkim podczas instalacji w ziemi.

  1. Zdejmij izolację z obu końcówek przewodu, na jeden załóż rurkę termokurczliwą
  2. Druty połącz złączką na przewody
  3. Rurkę termokurczliwą załóż na połączenie i opal zapalniczką.
  4. Możesz połączenie dodatkowo zabezpieczyć taśmą izolacyjną.

 

Inne możliwości poprowadzenia przewodu.

Przewód możesz poprowadzić gdziekolwiek, problemy powodują jedynie większe żelazne, metalowe elementy, które mają wpływ na wysyłany sygnał. Metalowa siatka, nie stanowi problemu, ale żelazne, metalowe belki w bezpośredniej okolic mogą zmieniać sygnał. W tym miejscu syngał może być trochę słabszy.

Przewód możesz także poprowadzić w mieszkaniu, aby chronić np. drogie, cenne meble.