Obroże treningowe bezpieczeństwo

Elektroniczne obroże dla psów

Każde urządzenie może stać się niebezpieczne, jeśli nie będziesz go używać zgodnie z instrukcją, przeznaczeniem i z należytą uwagą. Ta sama zasada obowiązuje także w stosunku do elektronicznych obroży dla psów. Jest to pomoc treningowa, chętnie wykorzystywana przez profesjonalnych szkoleniowców na całym świecie, ma stale swoich zwolenników i przeciwników.

Czym jest elektroniczna obroża

To pomoc treningowa dla właścicieli psów. Elektroniczna obroża działa na zasadzie korekcji - dźwiękowych, wibracyjnych lub za pomocą impulsu, które są dla psa nieprzyjmne, ale nie niebezpieczne. Każdy doświadczony właściciel, wie, że przy szkoleniu psa potrzebną są zarówno nagrody jak i jakiś sposób kary. Zamiast opóźnionej reakcji w postaci pociągniecia psa lub klapsa na tyłek możesz wykorzystać obrożę treningową. Główną zaletą jest szybkość działania, psa korygujesz, wzmacniasz swoją komendę w momencie gdy robi coś czego nie powinień. Za sukcesem elektroniczny obroży stoi czas reakcji i możliwość kontroli na odległość.

Kogo powinna zainteresować obroża treningowa?

Elektroniczne obroże są na wyposażeniu stal coraz większej ilości odpowiedzialnych właścicieli psów, którzy wiedzą, że nieposłuszny i niewychowany pies może stanowić źródło wielu problemów, może zrobić krzywdę komuś lub sam sobie.

Elektroniczne obroże pomagają między innymi w następujących przypadkach:

  • Podstawowe szkolenie psów – za pomocą obroży treningowej łatwo nauczysz swoje psa komend takich jak "siad, leżeć, przynieś, aport, czekaj" itd.
  • Reakcja na odległość
  • Ucieczki psa, który chwycił trop i nie reaguje.

Bezpieczeństwo i ochrona zwierząt na pierwszym miejscu

Elektroniczne obroży były pod kontrolą Komisji do spraw ochrony zwierząt, któr oznajmiła, że "tzw elektroniczne obroże w ciągu ostatnich 8-10 lat przeszły przemiane technologiczną i nie mają już prawie nic wspólnego ze swoim poprzednikami, które używały o wiele większą intensywność elektronicznego impulsu, które przekraczyły lub prawie przekraczały dopuszczalne normy. Z tego powodu zostało założone Międzynoardowe stowarzyszenie producentow obroży elektronicznych (ECMA), które dokładnie tą problematyką się zajmuje, oprócz swoich badań zleca także ankiety i badania ośrodkom specjalistycznym. Dzisiejszy nowoczesne produktu renomowanych producentów zrzeszonych w ECMA, w pełni biorą pod uwagę bezpieczeństwo zwierząt, ich użycie w wielu przypadkach pomaga zastąpić niektóre tradycyjne, nieefektywne metody szkoleniowe, które nie biorą pod uwagę wrażliwości zwierząt.

Jak bezpiecznie i odpowiednio używać obroży treningowych

Elektroniczne obroże do treningu psa możesz używać gdy osiągnie już wiek 6 miesięcy. Uważnie zapoznaj się z instrukcją obsługi produktu. Wybierz odpowiedni poziom impulsu (pies powinień na impuls zareagować, ale nie powinien być on dla niego bolesny - nie powinien zawyć itd.) Obroże z reguły oferują kilka poziomów ostrzeżenia (sygnał dźwiękowy, wibracje, impuls). Pies bardzo szybko skojarzy, że po sygnale dźwiękowym lub wibracji był impuls więc będzie reagował już na ostrzeżenie dźwiękowe lub wibracyjne.Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów