Nieustraszony pies dostal medal za odwage!

Pies który zasłynął niesamowita odwaga i profesjonalizmem podczas starć na pierwszej linii frontu londyńskich zamieszek, został uhonorowany i odznaczony specjalnym medalem bohaterstwa w Izbie Lordow. 

 

Trzyletni owczarek niemiecki Obi i jego Pan, funkcjonariusz Phill Wells znaleźli się w samym centrum niebezpiecznego, ulicznego starcia w dzielnicy Tottenham, która byla kolebka zamieszek. W kierunku funkcjonariuszy rzucano butelki, ostre przedmioty, kamienie a nawet koktajle Molotowa. Pies dzielnie walczył i odstraszał napastników. Niestety w jednym starciu został poważnie ranny w głowę. Krwawiąca rana nad okiem nie przeszkodziła jednak psu w dalszym udziale w akcji. 

Obi walczył do samego końca, kiedy jego właściciel zobaczył ranę psa, niezwłocznie zawiózł go do weterynarza. Lekarz określił stan Obiego jako bardzo poważny i nie dawał wiary , ze pies mimo ogromnego bolu i krwotoku wykazywał się zapalem do pracy, odwaga i profesjonalizmem. 

Od czasu niebezpiecznej akcji i wypadku, piesek przebywał na zwolnieniu lekarskim. Odpoczywał w domu , jednak bardzo mu sie nie podobalo ze Phill Wells wychodzi na sluzbe bez niego. Obi chciał jak najszybciej wrócić do pracy.

Dzielny i bohaterski Obi został odznaczony przez Międzynarodowa fundacja na rzecz zwierząt (Ifaw) specjalna nagroda w Izbie Lordów, wyższej izbie brytyjskiego parlamentu.

Podczas tych zamieszek w Londynie zginęło 5 osob , a tysiące zostało aresztowanych.Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów