Najnowsza obroża treningowa PetSafe Standard and Lite: nowość dla małych i wrażliwych psów

Znana amerykańska marka PetSafe wprowadziła na rynek nowy model treningowej obroży elektronicznej dostosowanej do małych i wrażliwych psów. Szkolenie psa z elektroniczną obrożą PetSafe Standard lub PetSafe Lite  może być prowadzone również przez właścicieli bardziej wrażliwych i bojaźliwych psów.

Jakie są główne zalety PetSafe Standard i PetSafe Lite?

  • Technologia przeznaczona do treningu bardziej bojaźliwych psów
  • Nadaje się również dla małych psów
  • 3 rodzaje korekty + regulowany impuls
  • Różne warianty treningu
  • Wodoodporne właściwości
  • Podwójna ładowarka
  • Interesujący design

Drobne różnice...

Wydawałoby się, że rozwiązanie i działanie jest proste.  Jednak zasada ta, nie działa u obroży elektronicznych. Wręcz przeciwnie - znalezienie rozwiązania technologicznego dla korekt, które będą delikatne i skuteczne dla bojaźliwych psów wcale nie jest łatwe.

PetSafe dla wrażliwych psów oferuje 2 warianty odbiorników, 4 warianty szkolenia, a co najważniejsze z extra płynnymi przejściami między poziomami intensywności impulsów.

Impulsy, regulowane na 15 poziomach, są uzupełnione dźwiękiem i wibracją. W związku z tym urządzenie pozwala na szkolenie z wykorzystaniem różnych strategii. Ponadto, same impulsy mają bardzo niewielki wzrost intensywności, co jest technologią, która jest przystosowana dla małych i wrażliwych psów. Różnica w sile poszczególnych poziomów jest tylko nieznacznie rozpoznawalna dla psa. Ten "mały" detal znacznie poprawia komfort całego treningu. Zwłaszcza komfort Twojego czworonożnego przyjaciela.

 

...poprawiają wynik

Właściciele bardziej bojaźliwych psów dobrze to znają: psy mogą łatwo wystraszyć się, a wzrost siły korekty jest niepotrzebnie stresujący dla tak wrażliwych psów. Na poprzedni poziom korekty pies nawet nie zareaguje, ale już następny poziom jest zbyt silny: pies zbytecznie stresuje się i boi, co sprawia, że trening jest nieefektywny... Bardziej subtelne różnice pomiędzy poziomami korekty poprawią trening: pies nie poczuje drastycznego wzrostu siły korekty, co pozwoli nam dopasować jej stopień do wrażliwości naszego czworonoga.

Podczas poszukiwania optymalnego poziomu korekty masz dużo większe szanse na jej odpowiednie nastawienie oraz dostosowanie w taki sposób, aby korekta nie była zbyt słaba, ani zbyt silna dla Twojego pupila. Prawidłowy poziom korekty jest ustawiony wtedy, kiedy pies na nią zareaguje, co objawia się lekkim poruszeniem uszami, oblizaniem nosa albo podrapaniem w bliskości obroży. Poziom korekty należy ustawiać zawsze od najniższego stopnia, płynnie, zwiększając intensywność tylko o jeden stopień.

 

Zawartość opakowania i funkcje urządzenia PetSafe Standard i PetSafe Lite

Urządzenie jest dostępne w kilku wariantach. Do wyboru jest zasięg funkcji w odległości 100, 300, 600 lub 900 m, a za pomocą jednego pilota możliwość trenowania nawet 2 psów w tym samym czasie. W przypadku tej opcji należy jednak zakupić jeszcze jedną obrożę. Wersja Lite w przeciwieństwie do Standard zawiera lżejszy i mniejszy odbiornik, o wadze mniejszej niż 4 g.

 

Pilot lub jak kto woli nadajnik jest kolejnym świetnym dodatkiem do tego nowego pomocnika szkolenia psów. Ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni - jest idealnie zaprojektowany. Jego interesujący design to jednak nie wszystko. Ogólnie rzecz biorąc, przypomina on telefon komórkowy - urządzenie, którym codziennie manipulujemy, a więc z pewnością każdy opanuje jego obsługę i szybko przyzwyczai się do używania. Ponadto, nadajnik ma duży wyświetlacz, który jest cyfrowy, podświetlany i bardzo czytelny. Nawet w złych warunkach.

Nie tylko nadajnik jest ergonomiczny, ale i odbiornik. Innymi słowy, jednostka na obroży dla psa została zaprojektowana tak, aby była maksymalnie wygodna i przyjemna do noszenia. Ponadto w pakiecie znajdują się 2 długości elektrod, dzięki czemu nie ma potrzeby wybierania między długimi lub krótkimi. Po prostu przymierz swojemu psu w domu obrożę i wybierz odpowiednią dla niego opcję. Kolejna dodatkowa zaleta: materiał jest z przewodzącego tworzywa sztucznego, co sprawa, że jest dla psa komfortowy.

Obsługę całego urządzenia z pewnością ułatwi podwójna ładowarka, którą doładujesz nadajnik i odbiornik. Poruszając się w terenie, unikaj zanurzania urządzenia PetSafe w wodzie, jednak trochę deszczu z pewnością mu nie zaszkodzi. PetSafe jest wodoodporny (ale nie wodoszczelny). Wypróbuj wszystkie zalety nowej obroży treningowej i przekonaj się sam o jej funkcjonalności!Podobne produkty

PetSafe Standard 100m   Dostepne

623 zł

PetSafe Lite 100m, dla małych psów i wrażliwch psów   Dostepne

674 zł

PetSafe Lite 300m, dla małych i wrażliwych psów   Dostepne

751 zł

PetSafe Standard 600m   Dostepne

990 zł

PetSafe Standard 900m   Dostepne

1 117 zł

PetSafe Standard 300m

732 zł

PetSafe Lite 600m, dla małych psów i wrażliwych psów

1 021 zł