Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Litter Robot III - miga niebieska kontrolka

Problem klienta:

Witam w marcu zeszłego roku kupiłem kuwetę dla kota Litter Robot. W tym tygodniu pojawiła się usterka, niebieskie światło migało 4-5 razy dziennie, przy tym pojemnik na odpady był pusty. Toaleta zatrzymała się, a cykl czyszczenia nie został zakończony. Niebieskie światło miga, a żółte światło miga szybko po naciśnięciu przycisku resetowania. Kuweta w ogóle się nie rusza. Oczyściłem metalowe płytki czujnika, ponieważ myślałem, że czujnik może być zanieczyszczony, ale problem nadal występuje. Proszę o radę, Paweł

 

 

Jak rozwiązać problem:


Poniższe rozwiązywanie problemów powinno rozwiązać niebieskie migające światło, gdy szuflada na odpady jest pusta. Po rozwiązaniu urządzenie powinno ponownie rozpoznać, kiedy twój kot odwiedza toaletę i odpowiednio jechać.

Aby rozwiązać problem migania niebieskiego światła, zacznijmy od trybów cyklu twojej kuwety:

1.) Pozostaw urządzenie włączone z niebieskim światłem migającym i odłącz zasilacz od podstawy

2.) Poczekaj 10 sekund, a następnie podłącz ponownie urządzenie

3.) Pozwól, aby urządzenie zakończyło cykl uruchamiania. Jeśli kontrolka świeci stałym światłem na niebiesko, problem został pomyślnie usunięty. Jeśli lampka nadal miga na niebiesko, kontynuuj rozwiązywanie problemu. Opróżnij szufladę, na odpady i ponownie włóż torbę.

Uwaga: w przypadku używania ciemnej torby zawsze wkładaj ją do zaczepów.

 

Sprawdź, czy w obiektywach DFI nie ma żadnych przeszkód::

  1. Wyłącz urządzenie i odłącz zasilanie od bazy
  2. Zdejmij osłonę i pokrywę toalety
  3. Zbadaj górę podstawy pod kątem zabrudzeń i śmieci. Małe ilości zanieczyszczeń są normalne. Wyczyść w razie potrzeby.
  4. W otworze znajdują się dwie przezroczyste „soczewki” (lewa i prawa strona). Upewnij się, że na soczewkach nie ma żadnych zanieczyszczeń. Czasami odpady mogą nagromadzić się na w tych okolicach
    (Do czyszczenia soczewek zalecamy miękką, wilgotną ściereczkę)
  5. Załóż ponownie osłonę i pokrywę.
  6. Podłącz ponownie urządzenie. Jeśli wyłączyłeś zasilanie, musisz je włączyć i nacisnąć „Cycle”. Po zakończeniu cyklu czyszczenia urządzenie powinno znajdować się w pozycji początkowej, a niebieska dioda LED świeci stałym światłem.