Litter Robot III - kuweta nieprzyjemnie pachnie

Problem klienta:

Potrzebuję pomocy z zakupioną kuwetą dla kota Litter Robot III. We wtorek wieczorem kupiłem toaletę i po kilku dniach mój dom był pełen nieprzyjemnego zapachu. Sprawdziłem, czy wszystkie elementy kuwety zostały zmontowane zgodnie z instrukcją, porównałem z obrazkami w instrukcji i wszystko było w porządku. Wyczyściłem kuwetę w środku, górną pokrywę i wyrzuciłem do połowy pusty worek na odpady. Nieprzyjemny zapach z kuwety utrzymywał się. W tym samym czasie moja siostra kupiła kuwetę dla swoich kotów w swoim domu, ale żaden zapach się nie pojawił. Proszę o poradę, gdzie jest błąd?

Dziękuję za poradę, Dawid

 

 

 

Jak rozwiązać problem:

Zachowaj funkcjonalność i zapach swojego Litter-Robota, jakby był nowy, i przestrzegaj następujących warunków konserwacji:

  1. Opróżnij szufladę na odpady 

Światło podczerwone i czujniki wykrywają poziom odpadów w szufladzie, a niebieskie światło na panelu sterowania miga, gdy odpady należy opróżnić. W przypadku jednego kota średniej wielkości będziesz musiał opróżniać szufladę na śmieci mniej więcej raz w tygodniu, a dla dwóch kotów co 5-10 dni.

Aby wymienić worek na odpady, wystarczy wyciągnąć szufladę, odpiąć worek na odpady i wyrzucić go. Następnie zainstaluj nowy worek w szufladzie - kilkakrotnie przesuń po krawędzi i wciśnij je w cztery zaczepy (trzymaj torbę napiętą z tyłu).

Ilekroć wpływasz na wagę lub lokalizację toalety (poprzez usuwanie odpadów, dodawanie śmieci, czyszczenie lub przenoszenie urządzenia), naciśnij przycisk Reset, aby zapewnić prawidłowe działanie. Gdy urządzenie znajduje się w pozycji początkowej, naciśnij przycisk Reset, aby wyświetlić ciągłe niebieskie światło na panelu sterowania.

Po wymianie worka na odpady i włożeniu szuflady z powrotem do kuwety upewnij się, że nie popychasz urządzenia do ściany ani do rogu. Litter-Robot nie może dotykać żadnych ścian, aby czujnik mógł prawidłowo wykryć kota i działać poprawnie

  1. Dodawaj żwirek według potrzeby.

Za każdym razem, gdy opróżniasz szufladę na odpady, sprawdzaj kopułę i w razie potrzeby dodawaj żwirek. Dodaj tylko tyle żwirku, aby poziom odpowiadał linii oznaczającej poziom żwirku.

Pamiętaj, aby nacisnąć przycisk Reset po dodaniu żwirku.

  1. Regularnie wymieniaj filtry węglowe.

Utrzymuj odpowiedni poziom zapachu Litter-Robot, zatrzymując nieprzyjemne zapachy w szufladzie na odpady z pomocą wymiennych filtrów węglowych  Częstotliwość wymiany filtra zależy od Ciebie (i liczby posiadanych kotów); Wymień filtr węglowy co kilka miesięcy lub jeśli zauważysz, że szuflada na odpady brzydko pachnie. 

  1. Utrzymuj kuwetę w czystości

Mniej więcej raz w miesiącu (w zależności od częstotliwości korzystania z urządzenia) dokładnie umyj kuwetę. Zdemontuj kuwetę na części i wyczyścić poszczególne części środkiem czyszczącym i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Najpierw opróżnij całą kopułę, naciskając przycisk Empty. Kopuła będzie obracać się w kierunku przeciwnym do cyklu czyszczenia, pozwalając żwirkowi spaść do szuflady.

Baza zawiera czujnik i elektronikę, dlatego nigdy nie należy umieszczać bazy w wodzie. Wytrzyj powierzchnię kuwety wilgotną szmatką dezynfekującą - a jeśli używasz sprayu, spryskaj nim bezpośrednio szmatkę lub ręcznik papierowy, aby zapobiec dostaniu się środka dezynfekującego do elektroniki.

Chociaż Litter-Robot to automatyczna kuweta samoczyszcząca, nadal wymaga pewnej konserwacji, aby pozostać funkcjonalna. Pamiętaj, aby na czas opróżnić szufladę na odpady i uzupełnić żwirek, w razie potrzeby wymienić filtry węglowe i paski uszczelniające oraz poświęcić czas na wycieranie i czyszczenie toalety. Jeśli od czasu do czasu wykonujesz stałą konserwację, Twój Litter-Robot będzie działał przez wiele lat.

Jak czyścić automatyczną kuwetę Litter Robot?

 Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów