Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Elektroniczne obroże, które pomogą Ci w treningu i opiece nad kotem

Elektroniczne obroże są obecnie dobrze znanymi produktami, które pomagają w opiece, pilnowaniu i szkoleniu psów. Do wyboru jest mnóstwo produktów z różnymi funkcjami, takimi jak GPS czy wirtualne ogrodzenie. Treningowe obroże elektroniczne można dopasować do rasy i rozmiaru psa…. Ale czy wiesz, że elektroniczne obroże są również dostępne dla kotów? Na rynku jest bogata oferta smart produktów, które pomogą w wychowaniu Twojego kota, a jednocześnie zadbają o jego bezpieczeństwo. Przekonaj się, jakie korzyści w opiece nad kotem może przynieść technologia GPS, monitor aktywności czy domowe albo zewnętrzne wirtualne ogrodzenie.

Monitor aktywności dla kota domowego

Aby Twój kot był zdrowy, aktywny i ciekawy świata, należy mu zapewnić odpowiednią ilość zabawy, zbilansowaną dietę bogatą w potrzebne wartości odżywcze oraz zdrowy sen. Ale jak to wszystko monitorować, kiedy prawie cały dzień spędzamy w pracy, a nasz kot siedzi sam w domu? Rozwiązaniem jest monitor aktywności!

Monitor aktywności to z pewnością urządzenie, w które warto zaopatrzyć kota, który spędza cały dzień w domu i ma ograniczone miejsce do swobodnego poruszania się.

To małe urządzenie elektroniczne, umieszczane na obroży Twojego kota, które udostępnia dane o jego aktywności za pomocą aplikacji mobilnej. Monitor aktywności rejestruje ilość ruchu, odpoczynku i snu, mierzy energię, którą kot wydaje w ciągu dnia a także spożyte kalorie.

Dzięki informacjom uzyskanym w ciągu dnia, monitor aktywności dokładnie wyliczy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne Twojego kota i zaleci odpowiednie karmienie.

Jest to praktyczny dodatek, dzięki któremu dowiesz się, czy Twój pupil dostaje wszystko, czego potrzebuje. Dane z monitora aktywności możesz w razie potrzeby bez problem udostępnić weterynarzowi.

 

Poza przydatnymi funkcjami, urządzenie może być również formą świetnej zabawy dla opiekunów. Monitory aktywności oferują możliwość łączenia się za pośrednictwem sieci społecznościowych z innymi hodowcami. Możecie rozmawiać ze sobą, udostępniać i komentować wszystkie kwestie dotyczące Waszych kotów.

GPS obroża dla kota: popilnuje Twojego zwierzaka

Tak, mowa o tym samym urządzeniu, które cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie wśród hodowców psów.  Może być w wersji indywidulnej GPS jednostki przypinanej do obroży, ale często oferuje także funkcję monitora aktywności. To sprytne urządzenie współpracuje z zaawansowaną technologią, aby określić pozycje obiektów, a tym samym rejestruje lokalizację i ruch kota w aplikacji nagranej na telefon. Informacje o lokalizacji możesz śledzić w czasie rzeczywistym na mapie dzięki aplikacji lub w przejrzysty i zorganizowany sposób przeglądnąć je później w historii urządzenia. Już nie musisz domyślać się i zgadywać, gdzie Twój kot chodzi przez cały dzień! Bardzo ważny jest fakt, że GPS obroża jest szczególnie pomocna w przypadku zaginięcia zwierzęcia.

Elektroniczne ogrodzenie: najlepsze zabezpieczenie, gdy chcesz wypuszczać kota na zewnątrz

Hodowcy domowych kotów często zadają sobie pytanie: jak oduczyć kota nawyku uciekania poza nasz ogród? Uciekający kot martwi nie tylko opiekunów, ale może przysporzyć problemy również sąsiadom, szczególnie tym, którzy są właścicielami psów… Koty są stworzeniami bardzo niezależnymi i inteligentnymi, są pomysłowe i ciekawe świata, a zatem poszukiwanie odpowiedzi nie jest łatwe.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest elektroniczne ogrodzenie, które rozprzestrzenia sygnał radiowy i komunikuje się z małym urządzeniem przypiętym do kociej obroży. Jak tylko kot zbliży się do granicy nastawionego ogrodzenia, obroża zareaguje wysłaniem kotu ostrzeżenia w postaci korekty. Sygnały te – dźwięk albo impuls – możesz nastawić indywidulanie zgodnie z usposobieniem Twojego kota. Dzięki temu kot nauczy się postrzegać ustawiony teren jako własne terytorium i oduczy się zbliżać do jego granicy.

Wirtualne ogrodzenie możemy ustawić za pomocą drutów i podzielić na strefy: jeśli kot zbliży się do pierwszej z nich, dostanie dźwiękowe ostrzeżenie, przybliżenie się do kolejnej strefy ostrzeże kota korektą w postaci impulsu. Kot szybko nauczy się odróżniać impuls od dźwięku, i zacznie respektować nastawione terytorium. Ponadto, kot nie skojarzy korekty z konkretnym urządzeniem, ale z określonym terenem.

Dokładnie ten sam sposób ustawienia stref można zastosować w domu, wprowadzając ogrodzenie wokół różnych przedmiotów, takich jak kosz na śmieci czy sofa. Zaletą nastawienia wirtualnego ogrodzenia w domu jest brak wymogu montowania drutów.

Cała prawda o obroży treningowej dla kota.

Kot jest niezależnym zwierzakiem, który ma charakterystyczną osobowość i nigdy nie będzie chętny do spełniania Twoich poleceń tak jak to robi pies. Kot słucha i rozumie polecenia, ale zależy od jego charakteru i aktualnego nastroju , czy ma ochotę je spełniać. Po prostu musi chcieć to zrobić. Dlatego wychowanie kota wiąże się głównie z pozytywną motywacją i zabawą.

Skutecznym sposobem szkolenia jest trening formą gry i odpowiednia nagroda, np. w postaci ulubionego smakołyku.  Aby ukarać kota wystarczy lekko unieść głos lub położyć mu palec na nosie. O klasycznej obroży szkoleniowej lub obroży przeciw miauczeniu możesz zapomnieć! Kot jest delikatnym zwierzęciem i łatwo go spłoszyć, dlatego klasyczne korekty edukacyjne są dla kota mylące i niepotrzebnie agresywne. Możliwe, że kot skojarzy korektę (dźwięk czy impuls) ze swoim czynem, ale bardziej będzie świadomy nieprzyjemnego uczucia, które zapamięta. Niechciane miauczenie, załatwianie swoich potrzeb poza kuwetą lub inne wyraźne zachowania u kotów mają zazwyczaj racjonalną przyczynę i można je wyeliminować poprzez usunięcie źródła niepożądanych zachowań. Tresura kota nie należy do najprostszych zadań, jednak warto trochę się natrudzić. Zaprocentuje to w przyszłości i pozwoli Tobie zaoszczędzić wiele nerwów. Pamiętaj o tym, że każdy kot jest inny, ale podczas szkolenia wszystkie będą wymagać od Ciebie cierpliwości i zrozumienia. Zakup specjalnej obroży treningowej odpowiedniej dla kota to z pewnością dobry pomysł. Nie tylko ułatwi Ci trening Twojego pupila, ale również zadba o jego bezpieczeństwo w domu lub na zewnątrz.

 


Produkty powiązane