Zadzwoń do nas (Pn-Pt 8-16:30)

Adopcja psa ze schroniska: za i przeciw

Adopcja psa ze schroniska to świetny sposób na zapewnienie domu porzuconemu zwierzęciu i zyskanie lojalnego towarzysza. Istnieją jednak zalety i wady adopcji psa, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o pozyskaniu nowego czworonożnego członka rodziny;

Korzyści z adopcji psa

  • Adoptuj psa ze schroniska i zapewnij dom psu, który został porzucony lub stracił właściciela. W ten sposób pomożesz zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt i pomożesz zwierzęciu znaleźć kochający dom. .
  • Psy są sprawdzane przez weterynarza przed adopcją, szczepione, a dorosłe osobniki są kastrowane. Wiele schronisk udziela również informacji na temat zdrowia i historii psa, a adoptując psa, otrzymasz metrykę i dowód szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz innych wymaganych lub zalecanych szczepień, a także świadectwo szczepień.
  • W schroniskach można znaleźć psy różnych ras, od małych do dużych. Możesz wybrać psa, który odpowiada Twoim preferencjom i stylowi życia. Szczenięta, młode i aktywne psy, które będą z tobą wędrować, lub starsze psy, które nie potrzebują długich spacerów;
  • Wiadomo, że psy ze schronisk są niezwykle wdzięczne i oddane swoim nowym właścicielom. Często przezwyciężyły trudne warunki życia i dlatego są bardziej zmotywowane do stworzenia silnej więzi z nowym właścicielem. Jeśli chcesz mieć wdzięcznego partnera w przeciwnościach losu, adopcja jest właściwym wyborem.
  • Adopcja jest zazwyczaj tańsza niż zakup szczeniaka od hodowcy. Cena adopcji zwykle obejmuje niezbędne szczepienia, chipowanie i kastrację szczeniaka oraz procedury medyczne, które liczone są w tysiącach koron.

Wady adopcji ze schroniska

  • Czasami nieznane pochodzenie psa może stanowić problem, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci lub inne zwierzęta. Historia agresywnego zachowania może być nieznana.
  • Psy ze schronisk mogą mieć pewne problemy wychowawcze, ponieważ często przychodzą z różnymi doświadczeniami życiowymi. Wymagają cierpliwości i czasu na adaptację.

Jeśli zdecydowałeś, że adopcja jest dla Ciebie właściwym wyborem, rozważ lokalne schronisko, popytaj w lokalnej społeczności o doświadczenia związane z adopcją, nie śpiesz się!