Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Zakopane

Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz piąty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia  na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.

 

 

Jest to wydarzenie nietuzinkowe w kulturalno-sportowo-regionalnym krajobrazie imprez organizowanych w okresie wakacyjnym na terenie Podhala. Międzynarodowy charakter wystawy nadaje jej wysoką rangę, podkreślaną przez kynologów oraz właścicieli czworonogów, nobilituje oddział i podnosi prestiż regionu. Jest wyrazem podziwu dla różnorodności ras i maści czworonogów, okazją do pogłębiania wiedzy kynologicznej i uprawiania sportów kynologicznych, które sprawiają radość zarówno psom, jak i właścicielom. Wreszcie - w niebanalny sposób wpisuje się w promocję naszego regionu i kultury - wystawa w regionalnej oprawie promuje góralską muzykę, stroje, gwarę, a także rodzimą rasę owczarka podhalańskiego.
Na wystawę corocznie zgłaszanych jest ok. 200 ras psów, co przekłada się na ok. 1500 psów z całego świata. Są to zarówno rasy popularne, takie jak owczarki, dogi, jamniki, labradory, gończe czy pudle, ale też rzadko spotykane na co dzień a nawet egzotyczne: basenji, pies faraona, nagi pies peruwiański, łajki, komondory, chow chow czy chiny japońskie.

Wystawa trwa dwa dni, codziennie o godz. 10.00 zaczyna się sędziowanie, kiedy to w wyodrębnionych specjalnie ringach można podziwiać konkurencje piesków ocenianych przez wybitnych sędziów kynologicznych z kraju i z zagranicy. Ok. godz. 14.30 rozpoczynają się widowiskowe konkurencje finałowe, podczas których prezentują się najpiękniejsze psy całej wystawy.  

Zapraszamy serdecznie właścicieli i miłośników piesków, a także wszystkich, którzy w niekonwencjonalny sposób chcą spędzić drugi weekend sierpnia - atrakcji i wrażeń na pewno nie zabraknie!Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów